У Росії заявили про "пік перегріву" економіки

11.06.2024   08:00    1338

У Центральному банку Росії розповіли про стан економіки

Банк Росії сьогодні бачить найбільші ознаки перегріву у сегменті споживчого попиту. Це багато в чому пов’язано з високим зростанням доходів.

У Росії заявили про пік перегріву економіки

Фото: LiveInMsk.ru

Російська економіка перебуває на піку перегріву. Про це заявив директор департаменту грошово-кредитної політики Банку Росії Кирило Тремасов, передають росЗМІ.

«Я думаю, що пік перегріву економіки — верхня точка бізнес-циклу десь тут, ми десь поряд знаходимося, але якою траєкторією відбуватиметься уповільнення, охолодження попиту, це поки що питання уважного нашого вивчення», — зазначив він.

Останні новини:  Ніхто не вижив: у Росії розбився вертоліт

За словами Тремасова, восени поточні темпи зростання цін, швидкість, з якої змінюються ціни, була двозначною. Після того, як підняли ставку до 16%, зростання цін різко сповільнилося.

Він додав, що Банк Росії сьогодні бачить найбільші ознаки перегріву у сегменті споживчого попиту. Це багато в чому пов’язано з високим зростанням доходів.

«Такими темпами, як зараз зростають зарплати, доходи населення, ми не росли більше 15 років», — зазначив він.

Останні новини:  Путін влаштував істерику з погрозами через постачання південнокорейської зброї Україні

Тремасов пояснив, що зростання доходів відбувається на тлі безпрецедентного дефіциту трудових ресурсів. Саме цю проблему компанії ставлять на перше місце з погляду перспектив розвитку бізнесу, а не складнощі із залученням фінансування через високі ставки.

«Якщо зараз, коли економіка перегріта, попит перегрітий, ми спробуємо стимулювати перебудову бізнесу шляхом зниження ставок, повірте, все піде у зростання цін», — наголосив директор департаменту грошово-кредитної політики Банку Росії.

Квітневий прогноз ЦП щодо інфляції на 2024 рік становить 4,3-4,8%. Банк Росії очікує зростання ВВП 2024 року в діапазоні 2,5-3,5%. ЦБ уточнюватиме середньостроковий прогноз за підсумками опорного засідання ради директорів 26 липня.

Останні новини:  Світ споживає рекордну кількість викопного палива - доповідь

«Якщо ми бачитимемо, що ситуація в економіці, ситуація з інфляцією відхиляється від наших прогнозів, то ми можемо ухвалити рішення щодо підвищення ключової ставки», — заявив Тремасов.

Також повідомлялося, що інфляція у Росії за підсумками 2023 року склала 7,4%.

korrespondent.net