США, Південна Корея і Японія проведуть спільні навчання із залученням усіх видів військ

14.06.2024   22:21    14

 Сполучені Штати, Південна Корея та Японія наприкінці червня планують провести перші масштабні тристоронні військові навчання із залученням підрозділів сухопутних військ, ВМС, ВПС та кібервійськ. 

Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.

Йдеться про навчання «Лезо свободи» (Freedom Edge), провести які сторони домовились на початку цього місяця на безпековому форумі «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі. Назва Freedom Edge складена з двосторонніх навчань «Щит свободи» (Freedom Shield) та «Гостре лезо» (Keen Edge), які Сполучені Штати проводять окремо з Південною Кореєю і Японією відповідно.

Останні новини:  В Естонії Прем'єр-міністр Кая Каллас подала в відставку

Ці тристоронні навчання вперше будуть проводитись у кількох просторах: у повітрі, на морі, під водою та у кіберсфері, а їх метою визначено посилення співпраці трьох країн у сфері безпеки проти загроз Північної Кореї.

Freedom Edge проходитимуть в умовах триваючих провокацій з боку Пхеньяна та очікуваного візиту лідера Росії Володимира Путіна до КНДР, який, як побоюються експерти, може ще більше поглибити військове співробітництво між правлячими в двох країнах диктаторськими режимами.

Наразі військові Вашингтона, Сеула і Токіо уточнюють деталі спільних маневрів, такі як порядок відпрацювання завдань та залучення особового складу й військової техніки до їх проведення. Зокрема, обговорюється можливість участі американського атомного авіаносця «Теодор Рузвельт» (USS Theodore Roosevelt).

Останні новини:  Залежність рф від Китаю буде тільки зростати - South China Morning Post

news-xl.net