Росія готує заколот у Молдові - США, Канада і Британія

14.06.2024   11:00    21

 Росія та її прибічники спробують організувати у Молдові заколот, якщо перемогу на президентських виборах не здобуде проросійський кандидат.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у спільній заяві урядів США, Канади та Великої Британії.

“Захищаючи наші спільні демократичні цінності, ми попереджаємо наших демократичних партнерів та союзників, що російські діячі втілюють сценарій впливу на результати президентських виборів у Молдові восени. Вони мають намір розпалити протести у Молдові, якщо проросійський кандидат не переможе”, — стверджується у документі.

Останні новини:  Війська США та Вірменії під час спільних навчань використовують бронетранспортер Bastion

Зазначається, що Росія намагається сформувати у населення Молдови негативне ставлення до урядів Західних держав, влади країни та її спроможності приєднатися до ЄС. Паралельно із цим РФ намагається зруйнувати віру населення у спроможність Молдови підтримувати власну безпеку та верховенство права.

“Ми повністю впевнені в здатності Молдови впоратися з цими загрозами, пов’язаними із втручанням Кремля. Ми вживаємо низку заходів для підтримки цих зусиль у рамках нашого партнерства з Молдовою та її народом”, — наголошується у заяві.

Канада, США та Британія спільно поділилися інформацією про наміри Росії із партнерами у Молдові, “аби вони могли провести подальше розслідування, перешкодити та зірвати плани Кремля”. “Ми продовжуватимемо тісно співпрацювати з урядом Молдови з цього приводу”, — стверджується у документі.

Останні новини:  Кремль відреагував на рішення Байдена


news-xl.net