Мільйони за AMRAAM: названо ціну нових американських ракет для ЗРК та винищувачів

15.06.2024   09:23    19

В Агенції військового співробітництва американського Міноборони оприлюднили дозволи на продаж зброї для знищення повітряних цілей до інших країн, які дають можливість оцінити приблизну вартість ракет для NASAMS та західних винищувачів. Про це повідомляє Defense Express.

Мова йде про Данію та Норвегію, яким дозволили закупити ракети “‎повітря – повітря”‎ ‎AIM-120C-8, а також Нідерланди, які хочу отримати AMRAAM-ER, призначені для зенітних ракетних комплексів NASAMS.

Останні новини:  Гарріс розповіла, як боротиметься з Трампом

В документах визначена кількість і гранична вартість цих зразків. Повідомляється, що Нідерландам дали дозвіл на 174 ракети AMRAAM-ER. Разом із забезпеченням сума складе до 678 млн доларів.

Таким чином, ціна однієї експортної AMRAAM-ER становить до 3,9 млн доларів.

Ще більш “цікава” ситуація з AIM-120C-8 сімейства AMRAAM. Як йдеться у документах, Данія та Норвегія отримали дозволи на закупівлю 84 та 300 таких ракет на 215 млн доларів та 1,94 млрд доларів, відповідно.

Це означає, що ціна однієї ракети AIM-120C-8 для Данії складе до 2,56 млн доларів, а для Королівства Норвегія – до 6,46 млн. Чому саме виникла така різниця – невідомо.

Останні новини:  Хто може стати віцепрезидентом у Камали Гарріс

Варто зазначити, що у DSCA вказують максимальну ціну, яка у безпосередній угоді може бути меншою. Втім, нові дані все одно є непоганою ілюстрацією приблизної вартості сучасних ракет для знищення цілей в повітрі.

Скільки коштує західна зброя

Раніше стало відомо, що уряд Іспанії уклав угоду із корпорацією KDA на поставку одного зенітного комплексу NASAMS останньої версії. Сума контракту склала 410 млн євро.

Останні новини:  Стали відомі деталі контракту між РФ та Індією на постачання С-400

А ще раніше повідомлялось про наміри Греції продати 108 винищувачів F-16: ціна цих літаків нібито може становити від 2 до 2,5 млрд євро.


uapress.kyiv.ua