Медики: Зберегти здоров’я печінки допоможуть 12 ефективних правил

11.06.2024   13:00    918

Медики закликають дбати про здоров’я, в тому числі і про стан внутрішніх органів. Уберегти печінку від недуг допоможуть 12 ефективних правил.

Першою вимогою лікарів є необхідність не зловживати спиртними напоями, на їх переробку печінку витрачає багато сил, доза в 10 г алкоголю знищується за годину. Далі потрібно відмовитися від самолікування, ліки слід приймати за призначенням лікаря. Треба виключити з раціону смажену їжу через утворення токсичних речовин – канцерогенів. Їх особливо багато в товстій підсмаженої скоринці.

Останні новини:  Лікар розповів, як сидіти за кермом авто без наслідків для здоров’я спини

Необхідно уникати трансжирів, які додають в кетчупи, майонези, соуси, готові смажені і запечені продукти в супермаркетах, те ж відноситься до печінки. Потрібно більше вживати свіжих овочів, фруктів і ягід в обсязі 400 грамів на добу. Вони містять мікроелементи, вітаміни і клітковину, що очищає печінку. Треба щодня додавати в страви нерафіновані рослинні олії, в тому числі оливкова і лляна.

Наступним правилом є необхідність ввести в раціон м’ясо птиці. Слід посилити увагу на рибі північних морів через присутність в ній омега-3 жирних кислот. Рекомендується вживати квасолю, горох і сочевицю. Корисні також насіння і горіхи через наявність в них жирних кислот, що очищають печінку.

Останні новини:  Названо 6 продуктів, які допомагають скинути вагу