Китай лобіює свій "мирний план" щодо України серед інших держав - ЗМІ

14.06.2024   09:12    23

Диктатор РФ Володимир Путін висловив підтримку китайському плану

КНР намагається залучити країни, які розвиваються, до «мирного плану» з шести пунктів, який вона раніше оприлюднила.

Китай лобіює свій мирний план щодо України серед інших держав - ЗМІ

Фото: Getty Images

Китай, який не буде присутній на Саміті миру у Швейцарії цими вихідними, лобіює свій «мирний план» серед світових урядів. Про це повідомляє Reuters з посиланням на 10 неназваних дипломатів.

З наближенням Саміту миру Китай активізував свою інформаційно-пропагандистську діяльність через зустрічі з іноземними високопосадовцями.

Останні новини:  Армія США вперше провела в Бельгії місію A400M HIRAIN: транспортування HIMARS літаками

Спеціальний посланник Пекіна у справах Євразії Лі Хуей минулого місяця відвідав Туреччину, Єгипет, Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати і зустрівся з офіційними особами країн, що розвиваються, в їхніх посольствах у Пекіні.

Китай заявляє, що намагається залучити країни, які розвиваються, до «мирного плану» з шести пунктів, який він оприлюднив разом з Бразилією минулого місяця. Водночас Пекін не критикував саміт у Швейцарії і прямо не просив країни утриматися від участі, повідомили агентству пекінські дипломати. Проте один з дипломатів сказав, що Пекін говорив, що цей Саміт миру буцімто «продовжить війну».

Пропозиція КНР передбачає проведення міжнародної мирної конференції «у належний час, що визнається як Росією, так і Україною, з рівною участю всіх сторін, а також чесне обговорення всіх мирних планів».

Останні новини:  Болгарія знайшла “зайві” боєприпаси для України

Слід зазначити, що російський міністр закордонних справ Сергій Лавров припустив, що Китай міг би організувати таку конференцію. Крім того, диктатор РФ Володимир Путін теж висловив підтримку китайському плану.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що 45 країн підтримали китайську пропозицію, і більше двох десятків або приєдналися до неї, або «серйозно розглядають» її.

Останні новини:  ЄС зможуть найти спосіб обійти блокування Угорщиною допомоги Україні, – Бербок

«Китай щиро надіється, що мирна конференція (у Швейцарії) не перетвориться на платформу для створення блокового протистояння. Не бути присутнім на ній не означає не підтримувати мир», — заявила речниця міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін.

korrespondent.net