Вчені виявили, що власники собак мають довшу тривалість життя

28.05.2024   00:10    264

Одним з факторів, що сприяють збільшенню тривалості життя, є наявність у людини собаки, що передбачає дружбу господаря і вихованця. Вчені виявили, що власники тварин, швидше за все, живуть довше, ніж люди, які ніколи не мали цих домашніх улюбленців.

“Це сприяє поліпшенню відразу цілого ряду показників людського здоров’я, від психіки до системи серця і судин”, — заявила науковець з США, професор медичного факультету Тулейнського університету Кейт Фердинанд.

Доводи опублікувало видання Express.

“Якщо ви є власником собаки, то можете розраховувати на більш довге життя. Щоб прожити довше, іноді досить просто регулярно вигулювати свого вихованця”, — сказала професор Фердинанд.

Посилаючись на результати дослідження, вчений констатує: у власників собак ризик смерті від будь-якої причини знижений на 24%. За словами експерта, частково це можна пояснити підвищеною фізичною активністю, як наслідок обов’язкових щоденних прогулянок.

“Вигулюючи собаку від 20 до 30 хвилин в день, її господар мимоволі дотримуються рекомендованої кардіологами норми помірної фізичної активності в 150 хвилин. Це покращує загальний стан серцево-судинної системи. Власники собак рідше вмирають від хвороб серця в порівнянні з тими, хто не володіє ними”, — розповіла науковий фахівець.

Крім того, теплі відносини з домашнім вихованцем вкрай сприятливо позначаються на психічному здоров’ї. Пенсіонерам тварини полегшують життя на самоті і соціальній ізоляції. Крім того, вихованці допомагають людям відчувати себе в більшій безпеці у власному будинку, відчувати себе потрібними і коханими.

До того ж наявність собаки, яку потрібно регулярно виводити гуляти, дозволяє розширювати соціальні зв’язки, налагоджувати спілкування з іншими людьми, що важливо для збереження когнітивних навичок — однієї з принципових умов довгого життя.

Останні новини:  Сім'я туристів випадково виявила унікальні останки динозавра

Багато досліджень показують, що прогулянки з собакою знижують рівень стресу людини, зменшують кров’яний тиск, скорочують ризики астми, алергії, діабету — все це безумовно позитивно позначається на тривалості життя.