Вчені розгадали таємничий древній код Ассирійської імперії

28.05.2024   17:30    791

Після понад століття загадок, стародавній піктографічний код нарешті, здається, розшифровано. Це відкриття пропонує новий погляд на могутню Ассирійську імперію, яка домінувала на значній частині Близького Сходу з XIV по VII століття до н.е.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на American Society of Overseas Research.

Вчені встановили, що символи мають зв’язок з царем Саргоном II, який правив з 721 по 704 рік до н.е. У своїй короткій версії вони включають зображення лева, фігового дерева та плуга. Довга версія додає ще два символи — птаха і бика, що йдуть після лева, а потім дерево і плуг.

Ці піктографічні символи виявлено в кількох місцях храмів Дур-Шаррукіна, колишньої столиці Ассирії. Руїни цього стародавнього міста, що були розкопані в 19-20 століттях, досі зберігають багато таємниць. Значення цих зображень залишалося невідомим: чи вони зображували богів, надприродні сили, царську владу, чи були спробою наслідувати єгипетські ієрогліфи.

Історик Мартін Вортінгтон з Трініті-коледжу Дубліна в Ірландії, який спеціалізується на історії Ассирійської цивілізації, називає цей регіон світу, що включає сучасний Ірак і частини Ірану, Туреччини та Сирії, “колискою цивілізації”. Він стверджує, що саме тут народилися міста та імперії, і історія цього регіону становить величезну частину історії людства.

Останні новини:  Нові знахідки археологів проливають світло на давню столицю Китаю

Вортінгтон представляє свої дослідження, в яких він вказує на можливе вживання імені Саргона в піктографічних символах. Ця ідея вперше з’явилася в 1948 році, але до цього моменту не була належним чином досліджена. Вортінгтон також розглядає можливість того, що символи можуть вказувати на зоряні сузір’я. Мета цього була віддати шану цареві, виписуючи його ім’я на зірках та асоціюючи його з богами.

Останні новини:  Вчені навчилися отримувати паливо з космічного сміття і місячного пилу

Це дослідження важливе тим, що воно відноситься до “довгих і коротких форм” піктографічного коду, які раніше асоціювали з царем і нічним небом. Вперше це дослідження систематично об’єднує ці ідеї.
Вортінгтон пояснює, що ассирійське слово для “дерева” звучить схоже на “щелепи”, назву сузір’я, що було відоме в той час. Ці сузір’я також пов’язані зі стародавніми богами, що підсилює шану до Саргона.

“Ідея п’яти символів полягала в тому, щоб вписати ім’я Саргона в небесах, роблячи його безсмертним. Це розумний спосіб зробити ім’я царя вічним. Ідея пишних людей, які залишають своє ім’я на будівлях, не є унікальною для стародавньої Ассирії,” — зауважує Вортінгтон.

Також можливо, що символи левів, що крокують, мали інший смисл, означаючи ім’я Саргона на давньоассирійській мові. Це також підтверджує їх тісний зв’язок з царськими постатями, що ще раз підкреслює зв’язок з попередніми версіями цього візуального коду.

Останні новини:  Мисливці за кістками: навіщо селебріті массово купують рештки динозаврів

Хоча месопотамські цивілізації вже давно минули, їх вплив залишається надзвичайно важливим у багатьох аспектах людської історії. Тому краще розуміння їхнього життя, думок та правління є дуже цінним.