У США зробили заяву щодо візиту Путіна у Китай

15.05.2024   14:41    2266
У США зробили заяву щодо візиту Путіна у Китай

Фото: middleeastmonitor

Заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател

Пекін не може далі підживлювати найбільшу загрозу європейській безпеці, якою є агресія Росії проти України, заявили у Держдепі.

У Держдепі США радять Китаю припинити підтримку Росії у її війні проти України, якщо Пекін розраховує відновити продуктивні відносили з Європою. Про це під час брифінгу у вівторок, 14 травня, заявив заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

Останні новини:  Як раніше вже не буде: українські біженці масово покидають Польщу

Таким чином він відреагував на запитання про запланований візит Володимира Путіна до Китаю.

“Якщо Китай претендує на гарні відносини з Європою та іншими країнами, він не може далі підживлювати найбільшу загрозу європейській безпеці, якою є агресія Росії проти України”, – сказав Пател.

Він підкреслив, що це – не лише позиція Сполучених Штатів, таку саму думку чітко оголосили держави G7, союзники по НАТО та країни Євросоюзу.

“Якщо КНР припинить підтримку Росії, їй буде важко підтримувати війну проти України. Жодна країна не повинна давати Путіну платформу для ведення його агресивної війни проти України”, – вказав Пател.

Останні новини:  Іспанія виділить Україні зброю на €1,1 млрд - ЗМІ

За його словами, Сполучені Штати та інші країни Заходу не можуть повернутися до “бізнесу як зазвичай” з Росією або заплющити очі на явні порушення нею міжнародного права.


korrespondent.net