Рідкісний сумчастий кріт, якого побачили в Австралії. Він настільки крихітний, що поміщається між пальцями

04.05.2024   08:28    263

Невловимий північний сумчастий кріт, унікальна істота, що мешкає в безкрайніх пустелях Австралії, нещодавно був сфотографований рейнджерами-аборигенами, що пролило світло на одну з найзагадковіших тварин континенту.

Фото: Kanyirninpa Jukurrpa Martu Rangers.

Північний сумчастий кріт, відомий під місцевою назвою “какарратул”, відрізняється своїм хутром від золотистого до кремового кольору і відсутністю видимих очей і вух. Вагою всього 40-60 грамів, ці кроти досить малі, щоб поміститися на долоні. Вони мають сильні передпліччя та кігті, що дозволяє їм ефективно рити нори в піску, ніби плаваючи.

Останні новини:  Павуки Larinioides sclopetarius використовують павутину як гігантські вуха

Фото: Kanyirninpa Jukurrpa Martu Rangers.

Як і сумчасті, ці кроти виношують своє потомство в сумці, яка цікаво відкривається назад, щоб запобігти засипанню її піском під час риття.





Рідкісні фотографії, зроблені рейнджерами Kanyirninpa Jukurrpa (KJ) під час експедиції до заповідної зони корінних народів Ківірркурра, дають важливе уявлення про таємне життя крота під пісками пустелі. Незважаючи на скептицизм щодо автентичності зображень через їхню рідкісність, експерти підтвердили їхню легітимність.

Останні новини:  Німий заговорив силою думки: на людині випробували унікальний мозковий імплант
Фото: Kanyirninpa Jukurrpa Martu Rangers.

Ці спостереження, в тому числі і на Улуру, підкреслюють вирішальну роль місцевих рейнджерів у моніторингу та збереженні таких важкодоступних видів. Зусилля рейнджерів є життєво важливими, особливо з огляду на те, що зміна клімату створює все більші загрози для крихкої екосистеми пустелі, змінюючи режим опадів і підвищуючи температуру.

Робота близько 60 груп пустельних рейнджерів на природоохоронних територіях Австралії має вирішальне значення для підтримання балансу цих середовищ і забезпечення виживання місцевих видів, таких як сумчастий кріт.

Останні новини:  Вчені пояснили, чому кішки завжди приземляються на чотири лапи


cikavosti.com