МЗС Німеччини закликає не рівняти ізраїльських урядовців з ватажками ХАМАСу

21.05.2024   13:14    365

Міжнародний кримінальний суд повинен дуже уважно зважити всі факти у відповідь на запит прокурора щодо арешту керівників Ізраїлю та ватажків ХАМАСу.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ ФРН, передає Укрінформ.

«Суду доведеться відповісти на низку складних питань, зокрема про його юрисдикцію та взаємодоповнюваність розслідувань з постраждалими правовими державами, такими як Ізраїль. Одночасна заява про ордер на арешт проти лідерів ХАМАСу з одного боку та двох ізраїльських офіційних осіб з другого створила хибне враження рівняння. Однак тепер суд повинен буде оцінити зовсім інші факти, які генпрокурор детально виклав у своїй заяві», — йдеться у заяві.

Останні новини:  Військові КНДР знову порушили кордон з Південною Кореєю

Підкреслюється, що очільники ХАМАСу несуть відповідальність за різанину 7 жовтня в Ізраїлі, коли були жорстоко вбиті, зґвалтовані та викрадені люди, у тому числі жінки та діти. ХАМАС продовжує утримувати ізраїльських заручників у нестерпних умовах, атакує Ізраїль ракетами та використовує цивільне населення Гази як живий щит.

Останні новини:  Rheinmetall показав найсучасніший БМП Lynx KF41 з новою баштою Leonardo HITFACT MkII

Уряд Ізраїлю має право й обов’язок захищати свій народ, підкреслюють в МЗС Німеччини. І водночас наголошують, що при цьому повинно діяти міжнародне гуманітарне право з усіма його зобов’язаннями.

Також зазначається, що Міжнародний кримінальний суд є «фундаментальним досягненням світової спільноти», яке Німеччина завжди підтримувала, поважаючи незалежність його процедури – як і всіх інших міжнародних судів.

Останні новини:  Оновлений HIMARS: Rheinmetall продемонстрував артилерійську систему GMARS


news-xl.net