Діти-українці за кордоном зможуть безкоштовне оформити паспорт

28.05.2024   19:58    401

Питання щодо безкоштовного отримання паспортів для дітей, які залишилися без батьків члени Координаційного штабу порушили наприкінці лютого. У вівторок, 28 травня , в Мінреінтеграції повідомили, що цей процес вже розпочався.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, незалежно від місця проживання мають отримувати паспорти громадянина України для виїзду за кордон безкоштовно.

«Наразі Нацсоцслужба спільно з обласними військовими адміністраціями та службами у справах дітей опрацювали потребу в таких паспортах», – повідомили в Мінреінтеграції.

Останні новини:  У ВМС України пояснили, як знищення Кримського мосту вплине на хід війни

Законні представники дітей уже розпочали роботу з підготовки та подачі пакетів документів до закордонних дипломатичних установ України для оформлення паспортів.

Такі пакети вже сформовані для вихованців закладів із Дніпропетровської та Донецької областей, а також міста Києва, які у складі закладів перемістилися за межі України. Інші області також активно співпрацюють із дипустановами у країнах перебування дітей з метою якнайшвидшого вирішення цього питання.

У паспортних сервісах за кордоном знову змінили умови прийому документів

У закордонних підрозділах ДП “Документ” відновили порядок “живої черги” при оформленні документів. Водночас частині громадян України за кордоном послуги у паспортних сервісах наразі недоступні. Про це повідомили у центрі обслуговування громадян “Паспортний сервіс”.

Водночас подати заяву на оформлення документів у “Паспортному сервісі” у Стамбулі українці зможуть лише до 24 травня. З 25 травня до 30 вересня 2024 року мобільні комплекси у місті працюватимуть лише для видачі готових документів, які оформили до 24 травня. Це пов’язано із початком процесу припинення діяльності підрозділу ДП “Документ” на території Туреччини.

Останні новини:  Українські пілоти завершили навчання на F-16

У паспортних сервісах за кордоном з 18 травня 2024 року оформлення паспортних документів громадянам чоловічої статі у віці від 18 до 60 років відбувається за умови наявності військово-облікових документів.
Порядок визначення дійсності військово-облікових документів на сьогодні не встановлений. У зв’язку з чим приймання документів вказаної категорії чоловіків тимчасово припиняється до прийняття відповідної постанови. Детальні роз’яснення щодо нового порядку отримання послуг опублікують на офіційних ресурсах ДП “Документ”.

Останні новини:  В ЗСУ розповіли про 100-відсоткову точність ЗРК IRIS-T


expert.in.ua