Як швидко та ефективно боротися з тлею на розсаді

20.04.2024   19:00    325

Під час вирощування продуктів на розсаді може зʼявитися небажаний гість – тля, яку не так просто видалити з листків. Існує кілька ефективних методів боротьби.


Тля може з’являтися на розсаді з різних причин. Деяка тля може бути присутня в ґрунті навколо рослин внаслідок наявності насіння, яке вже перебувало в ґрунті до посіву розсади. Це насіння може зберігатися в ґрунті впродовж тривалого часу і витікати при сприятливих умовах для проростання. Якщо ви використовуєте неочищений ґрунт або підстилку для розсади, це може призвести до з’яви тлі на розсаді. Неочищений ґрунт може містити насіння тлі, яке стає активним під час зростання рослин.Недостатнє вилучення бур’янів та недбале оброблення ґрунту можуть сприяти проростанню тлі. Якщо ґрунт не обробляється правильно, тля може займати вільне місце та конкурувати з розсадою за поживні речовини та вологу. Якщо ви використовуєте підстилку або контейнери для розсади, які не були належно очищені перед використанням, це також може призвести до появи тлі. Наявність насіння тлі в підстилці або залишки ґрунту на контейнерах може стати джерелом інфекції.

Останні новини:  Як правильно поливати помідори від посадки й до утворення зав’язі
Як швидко та ефективно боротися з тлею на розсаді

Ручне видалення тлі може бути ефективним способом в боротьбі з ними, особливо на ранніх стадіях росту рослин. Використовуйте підручні знаряддя, наприклад, маленький ніж або лопатку, щоб обережно видалити тлю з ґрунту навколо рослин. Покриття поверхні ґрунту мульчою може допомогти утримувати тлі під контролем, запобігаючи їхньому проростанню. Використовуйте органічну мульчу, таку як солома, солом’яна покривка, сіно або кора дерева.Якщо тлі стали значною проблемою і ви не можете їх контролювати фізично або за допомогою мульчування, можливо, вам доведеться використовувати гербіциди. Виберіть гербіцид, який призначений для боротьби з тлею та не завдасть шкоди вашим рослинам. Залиття гарячою водою на тлі може бути ефективним способом їхнього знищення. Варіант: кип’ятіть воду та обережно залийте її на тлю.

Останні новини:  Рецепт простого засобу для покращення росту волосся

Деякі натуральні речовини, такі як оцет або сіль, можуть бути використані для боротьби з тлі без застосування хімічних гербіцидів. Однак будьте обережні, щоб не пошкодити рослини. Завжди слід пам’ятати, що важливо оберігати ваші рослини від можливих пошкоджень при видаленні тлі або застосуванні будь-яких хімічних речовин.


noviydoctor.com