Виявлено два нетипові фактори ризику ранньої смерті

14.04.2024   21:08    1061

На тривалість життя і збільшення ризику ранньої смерті впливають безліч факторів, в тому числі неправильне харчування, високий кров’яний тиск, ожиріння і куріння.

Недавнє дослідження, проведене фахівцями Північно-Західного університету в Чикаго і Університету Суррея у Великобританії, показало, що передчасну смерть можуть спровокувати ще два фактори.


У дослідженні брали участь понад півмільйона людей середнього віку. У прес-релізі, опублікованому на EurekAlert наголошується, що це перша робота, в якій вивчався вплив цих факторів на тривалість життя.

Останні новини:  В Україну повертається легендарна марка: які моделі надійдуть у продаж (фото)

Проаналізувавши отримані дані, вчені прийшли до висновку, що ризик ранньої смерті на 87% збільшують поганий сон і діабет, переважно другого типу. При цьому люди з діабетом, у яких не було проблем зі сном, були схильні до передчасної смерті всього на 12%.Також наголошується, що ризик ранньої смерті збільшує не тільки недолік сну в цілому, але і проблеми із засипанням, а також апное (припинення дихання уві сні). Тому фахівці рекомендують починати лікувати проблеми зі сном вже в ранньому віці. А лікарям вони радять серйозніше ставитися до таких пацієнтів.

Останні новини:  Фахівці розповіли, чому не можна залишати авто з повернутими колесами