Стало відомо, в якій європейській країні створено найкращі умови для роботи жінок

14.04.2024   18:31    539

Найсприятливішою європейською країною для працевлаштування жінок визнали Норвегію. За шкалою сприятливості для роботи жінок з максимальним балом 10 Норвегія отримала найвищий бал – 7,1.

При цьому інші країни Північної Європи – Ісландія, Фінляндія та Нідерланди також посіли високі місця у цьому рейтингу.

Сприятливість клімату для роботи жінок оцінювали за такими критеріями:

  • кількість працевлаштованих жінок віком 16-65 років;
  • якість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • кількість жінок, які обіймають посади у владі;
  • інші чинники, що сприяють рівності жінок на роботі.
Останні новини:  Трамп може призначити несподіваного кандидата на посаду віце-президента – Politico

Як з’ясувалось, у Норвегії, порівняно з іншими країнами, великий відсоток керівних посад віддано жінкам. Причому багато хто з них обіймає ці посади вже понад 5 років. Тут ідеться не про керівників середньої ланки, а саме про керівні посади великого масштабу. Зокрема, про жінок, які обіймають посади генеральних директорів, керівників, президентів і членів правління великих компаній.

Останні новини:  Китай готує армаду поромів для вторгнення на Тайвань,- ЗМІ

Так, згідно зі статистикою за 2023 рік, 56% керівних посад у Норвегії належали чоловікам. Але при цьому жінкам також дісталося 43% керівних крісел.

Водночас, саме жінки в Норвегії становлять більшу частину трудових ресурсів цієї країни у віці до 65 років. Їхня питома вага серед зайнятого населення склала 58,7%.

Працюючі жінки в Норвегії можуть собі дозволити піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. У зв’язку з народженням дитини вони можуть перерватися на тривалу відпустку. При цьому під час цієї відпустки їм виплачують солідний відсоток від їхніх доходів. Так, деяким батькам дають по 19 тижнів відпустки з виплатою 80% від їхньої зарплати.

Останні новини:  Міністри закордонних справ ЄС обговорили можливі санкції проти Ізраїлю


expert.in.ua