Литва готується скоротити частку іноземних водіїв, включно з українцями, у транспортних компаніях

18.04.2024   21:00    554

Литва планує ввести обмеження на приплив іноземних робітників, включно з українцями, щоб захистити місцевий ринок праці. За попередніми даними, в поточному році ліміт дозволів на проживання і роботу для громадян зарубіжних країн не перевищить 1,4% від кількості громадян балтійської республіки.


Подробиці

Ця ініціатива викликала занепокоєння серед литовських перевізників, оскільки вони зіткнуться з дефіцитом робочої сили і, з високою часткою ймовірності, будуть змушені скорочувати бізнес і персонал. Місцева транспортна асоціація висловила протест проти новації, акцентувавши увагу законотворців на значущості транспортної галузі для національної економіки країни (приносить майже 13% ВВП).

Останні новини:  Іспанія відкликала посла в Аргентині через слова президента Мілея

Литва готується скоротити частку іноземних водіїв, включно з українцями, у транспортних компаніяхПольща також стурбована негативними наслідками для свого ринку праці внаслідок рішення офіційного Вільнюса (деякі автоперевізники можуть перереєструвати свій бізнес в юрисдикцію Варшави через нові правила в Литві, що може призвести до зменшення обсягів перевезень і скорочення штатів у транспортних компаніях).

Литва готується скоротити частку іноземних водіїв, включно з українцями, у транспортних компаніяхЗгідно з актуальною статистикою Євроради з безпеки в транспортній сфері, близько 90% водіїв литовських вантажівок не є громадянами ЄС. Основна частка таких співробітників – українці, індуси та білоруси. При цьому в низці транспортних компаній на кшталт Girteka частка громадян України на водійських посадах доходить до 50%.

Останні новини:  Північна Корея випробовує нову тактичну балістичну ракету з автономною системою навігації


wheel-news.com