Для здоров’я суглобів: які вітаміни і продукти допоможуть при артриті

20.04.2024   19:00    834

Дослідження доводять: певні вітаміни і деякі інші речовини, які можна отримувати, в тому числі, з їжею, здатні полегшувати стан при артриті – захворюванні, що характеризується болем в суглобах і їх запаленням. Також вони можуть уповільнити прогресування хвороби. Експерти розповіли, що варто включити в раціон.


Вітамін А

Він здатний полегшити біль у пацієнтів з ревматоїдним артритом і остеоартритом. Його хорошими джерелами є такі продукти, як морква, шпинат, печінка, яйця, також вітаміном А збагачують молоко.

Останні новини:  Вчені з’ясували, що змушує людей їсти недоброякісну їжу

Вітамін С

Дослідження показали, що він може принести користь більшості людей з раннім остеоартритом. Вітамін С, або аскорбінова кислота, в значній кількості міститься в багатьох ягодах, фруктах і овочах. Особливо його багато в мускусної дині, помідорах, болгарському перці, полуниці, ківі.

Вітамін Е

Відомо, що він здатний запобігати остеоартрит і полегшувати стан при хворобі завдяки своїм антиоксидантним і протизапальним ефектам. Ряд досліджень показує, що він також уповільнює прогресування захворювання. Вітамін Е присутній в таких продуктах, як манго, авокадо, арахіс, капуста, гарбуз, болгарський перець, мигдаль, насіння соняшнику, арахісове масло, шпинат, броколі.

Останні новини:  Доведено: перероблені продукти викликають 27 хронічних захворювань

Вітамін К

Він містить білок остеокальцин, які потрібен для виробництва здорових кісткових тканин в організмі. Дослідження показали, що достатній рівень вітаміну К допомагає не допустити погіршення стану при остеоартриті. Добрими джерелами вітамінів цієї групи є капуста, шпинат, броколі, рослинні масла, деякі сири, яєчний жовток, ферментовані продукти – такі як квашена капуста і кефір.

Також хворим артритом корисні:

  • кальцій-мінерал, який допомагає підтримувати зуби і кістки міцними. Його джерела-шпинат, броколі, капуста, йогурт, сир, молоко, лосось, консервовані сардини;
  • колаген-білок, що складається з амінокислот. Він підтримує сполучні тканини і міститься в таких продуктах, як кістковий бульйон і курка;
  • Омега-3 – жирні кислоти, які зменшують запалення. Їх найкращим джерелом є морська риба жирних сортів.
Останні новини:  Онколог назвала п’ять симптомів пухлини головного мозку