Як криптовалюти використовуються у сучасному світі, в яких галузях вони є найбільш перспективними

4

У двадцять першому столітті бурхливо розвивається технічний прогрес. На зміну грошам приходить цифрова валюта. Електронні гроші і електронна комерція набирають популярності. Цьому сприяє безліч технологічних способів оплати в інтернет-магазині, високошвидкісні транзакції та використання сучасних технологій. Слід розуміти, що криптовалюта це цифрова або віртуальна валюта, яка захищена криптографієй, тому її підробити неможливо.

Використання криптовалют у фінансовій сфері

Плюс крипти в тому, що її можна використовувати з метою оплати товарів та послуг, коли неможливо це зробити банківською карткою. Купувати за крипту можуть ті, хто її вже має. Наприклад, хто раніше інвестував у криптовалюту чи отримує у ній зарплату. Криптовалюта дає можливість переказувати великі суми грошей за наявності заборон на перекази або їх контролю банками. Таким чином, знімають ризик блокування банківських рахунків за проведені транзакції фіатною валютою. Також відсутній ризик оподаткування державою коштів податком. Найбільше для такого виду операцій підходять стейблкоіни. Але можна застосовувати і біткоїни.

Приклади альтернативного використання крипти:

  • купити авіаквитки;
  • сплатити за номер в готелі;
  • цифрові послуги (ВПН, хостинг).

Довгострокове інвестування в криптовалюту ґрунтується на тому, що через час ціна крипти з обмеженою емісією зростає. Йдеться про біткоїни — їх купують за фіанту валюту і зберігають до підвищення ціни на них. Також можна інвестувати в токени з розрахунком на те, що їхня ціна підвищиться. Управління ланцюгом постачання — це інтеграція ключового бізнес-проекта, який починається від кінцевого споживача і закінчується початковим.

Використання криптовалют у сфері соціальної захисту та благодійності

Щоб обміняти кошти і не залучати посередників, можна скористатися послугами спеціальних обмінників або бірж заради здійснення грошових переказів. Процес дуже простий — достатньо зареєструватися на криптобіржі, пройти процедуру верифікації та отримати готовий обліковий запис. На зручному маркетплейсі прив’язують картку банку, поповнюють рахунок, купують та переводять крипту на власний криптовалютний гаманець.

Криптовалюта дає можливість жертвувати кошти в умовах, за яких краще не розкривати особистість благодійника і хочеться залишитися в тіні, не афішувати свої доходи. Виплати у цифрових грошах — цифрові платежі, дають можливість спрощувати виплату виграшів та бонусів.

Використання криптовалют у сфері технологій

Інтернетом речей називають концепцію інтернету для розумних пристроїв, які здатні взаємодіяти між собою. При цьому людина участі у процесі не бере.




Що охоплюває Інтернет речей:

  • пральні машини;
  • кавоварки;
  • смарт-окуляри, смарт-годинник;
  • холодильники;
  • геймінг;
  • мобільні телефони.

Якщо вірити дослідженням, розумне місто – найприбутковіший сегмент кінцевих користувачів на світовому ринку блокчейн технологій. Це пояснюється значним впровадженням блокчейн-рішень, щоб підвищити безпеку у проекті розумного міста. Тоді вирішується безліч проблем і уряду, і користувачів.

Розробка блокчейн рішень

Блокчейн є реєстром децентралізованих даних, якими можна обмінюватися без ризику. Завдяки технології блокчейн колективна група обраних ділянок може здійснювати обмін даними. Блокчейн здатний забезпечити цілісність даних за допомогою одного джерела з достовірною інформацією, усунути дублювання даних з одночасним підвищенням їхньої безпеки.

Перспективність використання криптовалют

Блокчейн та Інтернет речей — найбільший технологічний винахід. Завдяки використанню двох цих технологій наше суспільство незабаром зрозуміє їхню ефективність і вже не зможе уявляти собі життя без них.

Застосування у сфері фінансів та фінтех

Фінтех чи фінансові технології процвітають у всьому світі. Вони вносять мільярдні інвестиції. А криптовалюта – це децентралізація цифрової валюти, що використовує криптографію (перетворення даних у коди для генерації одиниці валюти та підтвердження транзакцій незалежно від ЦБ чи уряду).

Шанувальники відкритого банкінгу вважають, що за допомогою відкритої екосистеми АРI-інтерфейсу фінтех-компанії вдадуться розробити нові пропозиції, щоб клієнти більше змогли здійснювати контроль за своїми фінансовими рішеннями.

Висновки

У тих країнах, де добре розвинена економіка та стійка грошово-кредитна система, криптовалюта обов’язково займе свою нішу. Вона впроваджується у ті сфери, де її використання буде найефективнішим. А в країнах з нестійкою грошово-кредитною системою необхідно жорстко контролювати використання криптовалюти. І кількість цих систем слід обмежувати, уніфікувати.