Заграница нам поможет: Байден подтвердил поддержку Украины в разговоре с Путиным - Новости Ю

Заграница нам поможет: Байден подтвердил поддержку Украины в разговоре с Путиным

08.12.2021   21:31    258

Глобального бартеру, яким нас всіх лякали у середині країни, не відбулось, і апріорі — не могло бути, адже питання по Україні для США — це не лише про точечне гасіння пожежі зі зниженням ймовірної ескалації, але й про забезпечення безпеки в Європі. І всю ціну таких ставок розуміють і у Вашингтоні, і в країнах Європи.

Источник: www.obozrevatel.com


Глобальна безпека — тема №1 в найближчі місяці.

Кожна зі сторін лишилась при своїх позиціях, хоча, почула у відповідь «червоні лінії» і ті наслідки, які матиме у разі їх переходу.

Також важливо, що попри всю категоричність, різких негативних оцінок на адресу одне одного, президенти не озвучили, а значить, шанс для дипломатії лишається, навіть з такою російською владою.

Крім того, і для Байдена, і для Путіна, вчорашня розмова стала серйозним елементом їхнього внутрішнього сприйняття в середині країн. Адже, для Путіна це нагода вчергове культивувати «істерію» щодо протистояння і загроз зі сторони НАТО на фоні підготовки до виборів у 2023-му році, а для Байдена — нагода довести політичне лідерство США в регіоні, не давши слабину в процесі стримування Путіна. Цей момент важливий і для самих американців, які останнім часом суттєво втратили довіру до очільника Білого дому.


І останнє. Не варто шукати «зради в перемовинах Байдена з європейськими партнерами напередодні і після розмови з Путіним на фоні відкладеного дзвінка Президенту Зеленському. Дипломати називають це синхронізацією позицій. Головне в цій ситуації для України — залишатись при своїх національних інтересах і демонструвати консолідацію внутрішніх політичних еліт щодо узгодженого формату по зниженню ескалації конфлікта, яким би в кінцевому вигляді він не був. Картину такого формату, гадаю, почуємо уже незабаром.
Adblock
detector