З 1 липня можна продавати землю: які документи треба мати?

26.01.2021   10:18    164

З 1 липня 2021 року почне діяти закон про відкриття ринку землі. Іншими словами, ділянки сільськогосподарського призначення можна буде продавати.

Источник: delo.ua

Купити землю можуть виключно фізичні особи громадяни України. В перші два роки продавати в одні руки дозволено не більше 100 га землі. Юридичні особи отримають право придбати землю лише з 1 січня 2024 року й не більше 10 тисяч га.

Землю сільгосппризначення державної та комунальної власності продавати не можна. Іноземним громадянам та компаніям земля не продається. Вітчизняні банки можуть бути власниками земельних ділянок лише у межах стягнення застави, при чому такі ділянки повинні бути відчужені на торгах протягом двох років. Розрахунки щодо землі відбуваються тільки в безготівковій формі, а ціна ділянки не може бути нижчою від її нормативної грошової оцінки.

Это интересно:  Зелена миля: українські аграрії готуються до відкриття ринку землі

Вочевидь деякі власники земельних паїв вже думають, як скористатися законом та продати землю для вирішення особистих питань. Однак, треба розуміти, що будь-який продаж варто розпочати з підготовки документів.

Зазначимо, що угоду купівлі-продажу земельної ділянки обов’язково має посвідчити нотаріус. Укладанню договору передує збір пакету документів. Їх необхідно зібрати та підготувати завчасно.

Ось повний перелік.

1. Довідка про цільове призначення земельної ділянки. А саме — ОСГ, тобто для ведення особистого селянського господарства. Земельні паї в частині регіонів України мають саме таке призначення. Це означає, що їх можна продавати. Нотаріуси, втім, для уникнення проблемних моментів вимагають цю довідку.

Это интересно:  В Киеве на станции метро "Почайная" три дня не будет работать вестибюль

2. Оригінал витягу з Державного земельного кадастру. На сьогодні, ціна довідки орієнтовно 100 грн.

3. Експертна оцінка земельної ділянки. Оцінку землі замовляють у сертифікованих організацій. Ціна такої довідки в межах 1000 грн, в залежності від регіону України.

4. Правовстановлюючий документ — це безпосереднє право володіння землею. Як правило відповідний документ видавали в сільські ради. Проте може бути рішення ОТГ або наказ Держгеокадастру.

Это интересно:  ПДВ 14% для аграріїв: підтримка виробників чи новий простір для зловживань?

5. Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Може бути й так, що відповідної ділянки немає в реєстрі. В такому разі безпосередньо під час правочину земельну ділянку внесуть до даного реєстру. Щоправда, необхідно сплатити адміністративний збір.

6. Документи сторін. Для юридичних осіб це установчий документ. Стосовно фізичних — паспорт і податковий код.

Після підписання договору купівлі-продажу землі у нотаріуса, реєструють право власності й сплачують адміністративний збір. За тиждень людина, яка придбала земельну ділянку стає її новим власником.

Андрій Панченко, ІТ-компанія AgriChain, спеціально для Delo.uaзагрузка...

Adblock
detector