Финансовый гороскоп на неделю с 27 сентября по 3 октября 2021

Якими бувають симптоми пухлини головного мозку?

04.09.2021   21:40    291

Як і пухлини будь-якої іншої локалізації, освіти в головному мозку бувають доброякісними і злоякісними, первинними (з тканин мозку або його оболонок) і вторинними (метастатичними). Які їх симптоми?

Пухлини головного мозку проявляються ознаками, пов’язаними з ураженням (проростанням) нервової тканини. Також характерні знаки, які розвиваються або через пряме здавлення її, або внаслідок непрямого — як підсумок підвищення внутрішньочерепного тиску. Ознаки пухлини головного мозку можуть виникнути раптово або повільно і неухильно наростати. Ось чому прояви патології настільки різноманітні, вона може бути прийнята за інші неврологічні захворювання.Загальні симптоми пухлини головного мозку

Найпоширенішими з них є головні болі. Вони можуть бути постійними і дуже сильними, або виникаючими періодично, навіть вночі під час сну. Також бувають пульсуючі болі й такі, які посилюються при зміні положення тіла або при кашлі. Інші ознаки — нудота, блювота, судоми, які можуть бути як локальними, так і генералізованими, швидка стомлюваність і загальна слабкість. Можливі запаморочення, вони пов’язані з розладом функцій мозочка внаслідок його здавлення. Нерідко спостерігається зниження інтелектуального потенціалу: ослаблення пам’яті, здатності концентруватися, порушення розумових і логічних процесів, особистісні зміни і скачки настрою.

Это интересно:  Дієтолог розповіл, як правильно їсти сало

Вогнищеві (локальні) симптоми пухлини головного мозку

Це прояви проростання пухлинним утворенням тканини головного мозку, вони є не що інше, як результат порушення функцій останньої.

Розлади чутливості

У деяких областях тіла пацієнт не відчуває біль, тепло і холод. Також у нього виникають проблеми з визначенням положення кінцівок та інших частин тіла в просторі.

Проблеми із зором, слухом, промовою (включаючи порушення розпізнавання тексту, мови, об’єктів)

Это интересно:  Які продукти найчастіше провокують отруєння

Якщо освіта розташовується в області нервів, які проводять сигнали від аналізаторів, пацієнт втрачає зір або слух. У разі якщо поразка мається на корі мозку в областях обробки зорової або слухової інформації, або в мовному центрі, людина не втрачає здатності сприймати звуки і бачити об’єкти. Однак він не розуміє їх.

Судомні напади, рухові порушення, розлади координації

Перші дві ознаки пов’язані з ураженням відділів мозку, що відповідають за функцію руху. Вони контролюють роботу мускулів всього тіла. Останнє розлад виникає при пухлинах мозочка.

Вегетативні та гормональні проблеми

Поразка центрів контролю судинного тонусу викликає швидку стомлюваність, скачки пульсу і тиску, сильні запаморочення при вставанні. Пухлинний процес в гіпофізі або гіпоталамусі викликає розлади гормонального балансу.

Діагностика пухлин головного мозку

Вона повинна проводитися комплексно і детально. Застосовуються клінічні, лабораторні та інструментальні методи. Обов’язково враховуються локальні симптоми пухлини головного мозку, якщо вони у пацієнта є. Саме ці ознаки дають інформацію про локалізацію об’ємного процесу.

Это интересно:  Фахівці назвали добову кількість кроків, що потрібно проходити

Вивчаючи клінічний статус пацієнта з підозрою на освіту в головному мозку, доктору-невролога потрібно пам’ятати про можливість метастатичного ураження і призначати повне обстеження організму.

Аналізи

Говорячи про них, слід згадати пункцію спинномозкового каналу з дослідженням спинномозкової рідини на аномальні клітини. При підозрі або виявленні пухлини великого обсягу, що виявляє істотний тиск на тканини, цей метод протипоказаний. Оскільки при взятті спинномозкової рідини може відбутися смертельно небезпечне ускладнення (вклинювання стовбура головного мозку в хребетний отвір).

Апаратні методи

Застосовують КТ, МРТ, електроенцефалографію (для виявлення активності ділянок мозку), церебральну ангіографію, біопсію пухлини.

StylezhinkiAdblock
detector