Гороскоп на 25 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Які хвороби можуть викликати запаморочення

02.09.2021   20:40    801

Коли паморочиться голова, виникає почуття нестійкості, невпевненість у власному просторовому положенні, відчуття, що грунт з під ніг йде, а тіло і навколишні предмети обертаються. Все це може супроводжуватися підвищеною пітливістю, почастішанням або уповільненням пульсу, перепадами кров’яного тиску, нудотою і блювотою. Запаморочення — явище тимчасове, що виникає через вплив певних факторів або служить симптомом якого-небудь захворювання. В одних випадках голова паморочиться за фізіологічними або патологічним причин, в інших — через збі


їв або порушень тих чи інших процесів у людському організмі. Викликати таке неприємне стан можуть багато хвороб, а саме:


1. Остеохондроз, що представляє собою дистрофічні порушення в хрящах суглобів. Найчастіше хвороба вражає міжхребцеві диски.

2. Патологія внутрішнього вуха, іменована хворобою Меньєра. При цьому захворюванні в порожнині вуха кількість рідини зростає, вона починає чинити тиск на клітини, що відповідають за збереження рівноваги і просторової орієнтації. В результаті — паморочиться голова. Розвиток хвороби Меньєра може розпочатися через запальних або інфекційних процесів, що відбуваються у внутрішньому вусі, травм голови, захворювань судин.

Это интересно:  Дієтолог запропонувала напій для нормалізації тиску

3. Мігрень — хвороба неврологічного характеру, що характеризується частими і інтенсивними головними болями. Найчастіше недуга зустрічається у жінок, слід сказати, що він передається у спадок. Прояв симптомів може бути різним: деяких мігрень мучить кілька разів на рік, а хтось страждає від неї кожен день. Захворювання досить серйозне, під час епізоду болить і крутиться голова так, що немає можливості працювати і займатися будь-якими справами. Мігрень може розвинутися в результаті нервових перенапруг, надмірного вживання кави, алкоголю і певних продуктів харчування і навіть погодних змін.

4. Отит — запалення вуха під впливом шкідливих мікроорганізмів, що проникають через слухову трубку в середнє вухо. Коли недуга тільки починає розвиватися, зазвичай паморочиться голова.

5. Інсульт — гострий збій кровообігу в мозку, що провокує загибель тканин мозку. При такому важкому і небезпечному ураженні ЦНС не тільки паморочиться голова, а й порушується координація рухів, все тіло слабшає. Інсульт вимагає невідкладної лікарської допомоги, її несвоєчасне надання може призвести до летального результату.

Это интересно:  Названі найкорисніші каші на сніданок

6. Отруєння — розлад, викликане потраплянням отрути чи токсичних речовин в організм. Симптомом отруєння може бути і запаморочення.

Інші причини запаморочення

Якщо паморочиться голова, не варто відразу думати про те, що у вас є якась з перерахованих вище хвороб. У більшості випадків причини виявляються зовсім іншими. Так, наприклад, запаморочення часто виникає через викид в кров адреналіну, який може статися в результаті будь хвилюючою ситуації, будь то виступ перед публікою або стрибок з парашутом. Адреналін викликає в судинах спазм, що веде до недостатнього приливу до мозку крові. Саме тому паморочиться голова. При нестачі в крові глюкози також може виникати запаморочення. Особливо це характерно для дівчат, що сидять на строгих дієтах і обмежують себе в солодощах. Порушення координації може бути викликано ще й фізичними навантаженнями, оскільки невдало виконана вправа теж веде до порушення мозкового кровопостачання.

Это интересно:  Дієтолог назвала осінні продукти для поліпшення імунітету і самопочуття

Що робити при запамороченні

Якщо закрутилася голова, зупиніться і зіпріться на що-небудь, а краще взагалі прийміть сидяче або лежаче положення. Коли паморочиться голова, здатність орієнтуватися в навколишньому просторі втрачається, а це загрожує також втратою рівноваги і, як наслідок, падінням. Полежіть якийсь час, закривши очі. Через нетривалий час стан повинно нормалізуватися. Якщо голова паморочиться часто, варто відвідати лікаря для з’ясування причин такого явища.

StylezhinkiAdblock
detector