Гороскоп на 17 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Які вітаміни містяться в яких продуктах?

04.09.2021   23:00    269

Існує гарна приказка: ми — те, що ми їмо. Безсумнівно, від правильного харчування безпосередньо залежить стан нашого здоров’я. Але хорошу чи їжу ми вживаємо? Чи отримує наш організм з неї достатню кількість вітамінів і мінеральних речовин?


Задумайтесь, як ви харчуєтеся, з чого складається ваш щоденний раціон. Давайте спробуємо розібратися, які вітаміни містяться в яких продуктах. Це дозволить харчуватися максимально правильно і збалансовано.


Вітаміни в овочах і фруктах, зелені

Безперечно, перше місце за вмістом вітамінів займає зелень. Всі ми з дитинства чуємо, що вона дуже корисна, але, на жаль, мало що про неї знаємо. Зелень — це найважливіше джерело 9 незамінних амінокислот, а їх всього 20. З них синтезується білок, причому, на відміну від білка, який міститься в м’ясі, цей — неначе створений спеціально для нашого організму. М’ясний ж розщеплюється всередині нас на амінокислоти і будується заново. Виходить вторинний продукт, який спочатку призначався іншій тварині. Хто б міг подумати, що петрушка є джерелом вітаміну С, а листовий салат — заліза і клітковини. Кріп містить в собі багато кальцію, який, до речі кажучи, легко засвоюється нашим організмом, на відміну від молочних продуктів. Селера багатий калієм, магнієм, а також вітаміном К, який відповідає за процес нормального згортання крові, і Е, який є антиоксидантом і сприяє нормальному розвитку людини. Ось чому останній так необхідний вагітним жінкам.

Это интересно:  Дієтологи пояснили, чому деяка їжа є шкідливою для ШКТ

Крім того, зелень є своєрідною щіткою для нашого організму, вона прекрасно справляється із застарілими шлаками, очищаючи від них наш кишечник. Фрукти — не менше цінний продукт, ніж зелень. Це джерело мікроелементів і різних вітамінів. Цитрусові багаті вітаміном С, який підвищує імунітет, будучи потужним антиоксидантом, а також містять у своєму складі вітаміни групи В. Вони сприяють кращому перетравленню їжі, знижують втому, покращують структуру волосся і нігтів. Про те, які вітаміни містяться в яких продуктах, можна судити за кольором фруктів і овочів. Наприклад, зелені фрукти і овочі містять кальцій, необхідний для формування кісткового скелета. Червоні овочі багаті вітамінами групи В і С, а зелені — володіють великими запасами марганцю.

Вітаміни в молочних продуктах

Это интересно:  Експерти дали кілька порад, які допоможуть уникнути розвитку деменції

Молочні продукти — джерело кальцію. Які вітаміни містяться в яких продуктах молочного походження? Сухе молоко і кумис лідирують за вмістом вітаміну С серед молочних продуктів. У Голландському сирі найбільше міститься вітаміну А. Ну, а сир багатий органічними кислотами і вітамінами групи В.

Вміст вітамінів у м’ясі та рибі

Вітаміни та мінерали в продуктах тваринного походження — м’ясі та рибі — засвоюються нашим організмом не так добре, як хотілося б, але вони є джерелом білка, цинку, селену. Там же містяться вітаміни B1, B2, B3, B6. Риба також багата фосфором, йодом, міддю, вітамінами А, D, E. Дуже важливо знати, які вітаміни містяться в яких продуктах, для того щоб правильно скласти власний раціон, відповідаючи всім потребам свого тіла. Постарайтеся прислухатися до організму, часто він дає нам тривожні знаки, коли йому не вистачає того або іншого вітаміну або мікроелемента.

Это интересно:  Лікар розповів про небезпеку гарячого душу

Stylezhinki

Adblock
detector