Гороскоп Павла Глобы на 17 сентября 2021: все знаки зодиака

Які овочі знижують ризик серцево-судинних захворювань

13.09.2021   17:00    248

Фахівці радять їсти листові овочі кожен день, додаючи їх в смузі або салати.

Названі овочі, які знижують ризик серцево-судинних захворювань. Фахівці радять їсти листові овочі кожен день, додаючи їх в смузі або салати.


Серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в усьому світі, несучи близько 17,9 мільйона життів щороку. Нове дослідження вчених з Університету Едіт Коуен (Австралія) показало, що щоденне вживання листових овочів (капуста, шпинат, салат-латук і т.д.) може значно знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інформує Ukr.Media.


Это интересно:  Дослідники назвали фактор, який збільшує ризик деменції

Фахівці вивчили дані більш ніж 50 тисяч осіб, які брали участь у 23-річному данському дослідженні здоров’я, харчування і раку. Вони виявили, що у людей, які регулярно їли листові овочі, систолічний артеріальний тиск знижувався приблизно на 2,5 міліметра ртутного стовпа (високий тиск — один з основних факторів ризику розвитку хвороб серця).

Это интересно:  Які корисні властивості є у персиків

«Найбільше зниження ризику (26%) було пов’язане із захворюванням периферичних артерій — хворобою серця, яка характеризується звуженням кровоносних судин ніг. Однак також ми виявили, що у людей, які вживали листові овочі, більш низький ризик розвитку серцевих нападів, інсультів і серцевої недостатності», — каже доктор Кетрін Бондонно, провідний автор дослідження.

Також результати дослідження показали, що для зниження ризику не потрібно їсти забагато листових овочів, достатньо однієї чашки в день (чашка приблизно дорівнює кількості овочів, які ви можете взяти в одну долоню).

Это интересно:  Фахівці виявили зв’язок між молоком і ризиком серцевих захворювань

Дослідники радять додавати листові овочі, наприклад, шпинат, в смузі або салати. Так найпростіше вживати його кожен день. Однак не варто робити з листових овочів сік, оскільки приготування соку позбавляє овочі більшої частини корисних речовин.

aspekty.net

Adblock
detector