Які крупи будуть корисні при діабеті

01.12.2021   18:00    341

Для людей з цукровим діабетом збалансоване харчування є необхідною умовою досягнення цілі лікування — показника глікованого гемоглобіну ≤ 7% та компенсації ЦД. Тому у групі «Діабет. Допоможемо разом» радять обирати цільнозернові крупи — адже вони насичують організм енергією та є джерелом необхідних для організму харчових волокон, вітамінів і мікроелементів


Людям із діабетом рекомендоване вживання круп із низьким та середнім глікемічним індексом (ГІ). Такі продукти повільно розщеплюються у шлунково-кишковому тракті, відповідно цукор у крові підвищується поступово. Це дозволяє пацієнтам контролювати свій стан та уникати стійкого підвищення рівня глюкози крові, що може стати причиною серйозних ускладнень діабету: сліпоти, ампутацій, інфаркту, інсульту.


Отже, які крупи людям з цукровим діабетом варто покласти до свого продуктового кошика:

  • перлову крупу (ГІ: 20-30) — вона містить мало калорій, поліпшує зір, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту та знижує холестерин;
  • чорний дикий рис (ГІ: 35) — містить велику кількість клітковини, амінокислот, вітаміни E та В, залізо та магній;
  • ячну (ГІ: 35) — уповільнює засвоєння вуглеводів, містить клітковину та амінокислоти;
  • булгур (ГІ: 35-45) — прискорює обмін речовин, містить фолієву кислоту, вітаміни А, В5 та В1;
  • пшеничну (ГІ: 40-50) — нормалізує роботу кишківника;
  • вівсяну (ГІ: 40-50) — очищає судини та приводить у норму рівень холестерину.

При цьому варто обмежити споживання до кількох разів на тиждень круп із середнім глікемічним індексом — гречки (ГІ: 50-55) та бурого рису (ГІ: 50-55), а також зовсім виключити з раціону манну крупу (ГІ: 80-85), кукурудзяну (ГІ: 70-75) та білий шліфований рис (ГІ: 70).

«Проте пам’ятайте, що глікемічний індекс залежить від способу приготування крупи: що густіша каша, то нижчий її індекс, розварені каші мають більший глікемічний індекс», — ідеться в повідомленні.

GreenPost

Adblock
detector