Яка поза сну найкорисніша? - Новости Ю

Яка поза сну найкорисніша?

13.10.2021   22:40    347

Положення тіла, яке ми вважаємо за краще приймати при засипанні може певним чином позначатися на здоров’ї.

На правому боці. За даними дослідження, які опублікував Журнал клінічної гастроентерології, у людей, які люблять спати на правому боці, часто виникають проблеми зі шлунком.Це пов’язано з тим, що в такому положенні тіла шлункова кислота може легко потрапити назад в стравохід. Це положення також ускладнює роботу підшлункової залози, тому що на неї тисне шлунок. Сплячі на правому боці в два рази частіше страждають від печії і проблем з травленням, ніж сплячі «лівші», констатують дослідники.

Это интересно:  Фаівець пеперахувала плюси фізичної активності для здоров’я

У положенні лежачи на боці важливі руки і ноги. Те, як саме розташовуються руки і ноги людини, сплячого на боці, має значення. Наприклад, положення ембріона з зігнутими руками і ногами часто пов’язане з болем в шиї і спині. Для спини краще спати на боці так, щоб верхня нога трохи піднімалася, а гомілка витягувалася.

Это интересно:  7 продуктів для збереження пам'яті

На спині. У цьому положенні часто виникають проблеми з диханням – язик відступає до горла, дихальні шляхи звужуються, і в результаті з’являється хропіння. При сильному звуженні дихання іноді може припинятися. Ті, хто спить один і стикається з подібними зупинками дихання уві сні, можуть нічого про це не знати, але для них різко підвищується ризик високого кров’яного тиску і прискореного пульсу, що збільшують схильність серцевих нападів і інсультів.

На животі. Лежання на животі розслабляє міжхребцеві диски і підтримує природне викривлення хребта, що буває корисно при проблемах з попереком. Однак довго перебувати в такому положенні може бути шкідливо для шиї, адже голову доводиться тримати неприродно повернутою.

Это интересно:  Взаємозв'язок між стресом та переїданням: як вирішити проблему

wworld.com.uaAdblock
detector