Гороскоп Павла Глобы на неделю с 20 по 26 сентября 2021

Яка допустима норма кавуна в день розповіла лікар-дієтолог

29.07.2021   14:00    485

Кавун — корисна річна ягода з сімейства гарбузових, хоча з упевненістю говорити про це не можна, адже багато вчених відносять продукт до групи помилкових ягід. Однак це аж ніяк не впливає на корисність продукту і його жовчогінні і сечогінні властивості. Кавун дає організму відчуття свіжості і сприяє зниженню рівня холестерину в організмі людини.


До складу ягоди входять:


— Клітковина.

— Лікопен, поліпшує імунну систему.

— Органічні кислоти, що регулюють обмінні процеси.

— Цитрулін, поліпшує функцію артерій і відповідає за кров’яний тиск.

— Пектин, стабілізуючий кровообіг і перистальтику кишечника, що захищає організм від шкідливих речовин — пестицидів, радіоактивних елементів, іонів токсичних металів.

— Вітаміни групи В, благотворно впливають на нервову і серцево-судинну систему.

Это интересно:  Картопля здатна сприяти зниженню артеріального тиску

Також в м’якоті кавуна містяться залізо, магній, кальцій, натрій, фосфор, марганець, йод, мідь, цинк і фтор.

Але незважаючи на всі корисні властивості ягоди, вона не може бути однаково корисною для всіх. Про те, яка допустима норма кавуна в день і про протипоказання для включення ягоди в раціон, розповіла лікар-дієтолог Світлана Круглікова.

Склад кавуна

Крім перерахованих вище властивостей, кавун також є одним з найпоширеніших продуктів серед тих, що худнуть. Все тому, що він на 90% складається з води, а в 100 г ягоди міститься 31 калорія, 0, 61 грама — білків, 0,15 грама — жирів і 7,55 грама — вуглеводів. Крім того, в ньому міститься маса антиоксидантів і амінокислот.Однак прихильникам правильного харчування не варто дотримуватися кавунових або динячих дієт, оскільки ці продукти багаті вуглеводами.

Это интересно:  Стоматолог розповів про протипоказання для використання ополіскувачів для порожнини рота

Дієтолог також додала, що регулярне споживання ягоди покращує стан артерій і знижує кров’яний тиск. Завдяки своїм властивостям кавун є найціннішим продуктом.

Де купувати і коли їсти?

Дієтолог відповіла і на ці питання. Кінець липня — час, коли кавуни продають буквально на кожному кроці. Часом важко зрозуміти, де найкраще придбати кавун, щоб не прогадати з його стиглістю. Лікар рекомендувала купувати кавуни і дині на ринках або в магазинах, де можна підтвердити якість продуктів. А ось їсти кавун краще в першій половині дня, і не більше 250 г в день. Відмовитися від ягоди варто людям, що страждають наступними хворобами:

Это интересно:  Фахівці назвали несподіваний симптом дефіциту вітаміну В12

— на сечокам’яну хворобу,

— колітом,

— діареєю,

— атеросклерозом,

— аденомою передміхурової залози,

— людям з патологіями серцево-судинної системи, які супроводжуються поганим відтоком рідини.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector