Яка дієта пов'язана зі зниженням ризику деменції - Новости Ю

Яка дієта пов’язана зі зниженням ризику деменції

15.11.2021   07:00    629

Дієта – це фактор способу життя, який людина здатна змінити. Вона може бути корисною і для зниження ризику розвитку низки захворювань

Нове дослідження грецьких вчених, опубліковане в Neuroligy Journal (журналі Американської академії неврології (AAN)), показало, що певний раціон може бути пов’язаний зі зменшенням ризику розвитку деменції. У дослідженні на основі випадкової вибірки взяли участь 1059 осіб. В учасників на момент початку дослідження не було деменції.Кожен респондент заповнив опитувальник щодо раціону та основних продуктів харчування. Запальний потенціал їхньої дієти оцінювався за допомогою спеціальної шкали. За учасниками дослідження спостерігали загалом протягом трьох років. За цей час у 62 осіб, або 6%, розвинулося недоумство.

Вчені дійшли висновку, що люди, які дотримувалися так званої протизапальної дієти, що включає більше фруктів, овочів, бобових, чаю чи кави, мали нижчий ризик деменції. Після поправки на вік, стать та освіту дослідники виявили, що кожне збільшення на один пункт показника запального процесу, пов’язаного з харчуванням, також пов’язане зі збільшенням ризику деменції на 21%.

У респондентів, на основі аналізу раціону віднесених до групи, яка найменше дотримувалась протизапальної дієти, ймовірність розвитку деменції виявилася втричі вищою, ніж у тих, хто будував своє харчування на основі такої дієти.

Як зазначає один із авторів дослідження, Ніколаос Скармеас, доктор медицини з Афінського національного університету імені Каподистрії, результати дослідження здатні допомогти сформувати більш індивідуальні та точні дієтичні рекомендації та інші стратегії підтримки когнітивного здоров’я.

Вчені зазначають, що їхнє дослідження було спостережливим, а не клінічним. Воно лише показує можливий зв’язок між дотриманням протизапальної дієти та старінням мозку, а також деменцією. Необхідні більш тривалі дослідження, зазначають експерти.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector