Як у кіно. NASA запустила місію зі знищення астероїда. ВІДЕО

24.11.2021   15:14    373

Космічна місія NASA DART, яка стартувала вранці 24 листопада, перевірить нашу здатність змінювати орбіту астероїда, буквально врізавшись у нього.

Источник: uainfo.org

Космічний корабель також випробує новий тип рухової системи для агентства, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.


DART запустили з космічної бази Ванденберг у Каліфорнії на борту ракети SpaceX Falcon 9 у середу 24 листопада. Вікно запуску варіювалося від 1:20 до 1:58 EST (з 08:20 до 08:58 за Києвом). Апарат злетів в 8:21 за Києвом.


Космічний корабель спроєктований так, щоб він міг зіткнутися з астероїдом під час руху зі швидкістю приблизно 24 000 км/год. Його мета — астероїдний супутник Діморфос (грецькою «дві форми»), який обертається навколо більшого астероїда на ім’я Дідімос (грецькою «близнюк»).

Восени 2022 року DART зіткнеться з Діморфосом, щоб змінити його орбіту у подвійній системі астероїдів. Система Didymos — ідеальний кандидат для DART, тому що вона не становить реальної загрози зіткнення із Землею, але при цьому вчені можуть виміряти зміну орбіти Dimorphos за допомогою наземних телескопів.

Але перед драматичним завершенням місії DART NASA випробує революційний іонний двигун Evolutionary Xenon Thruster (NEXT-C). Іонний двигун раніше використовувався на космічних кораблях NASA Deep Space 1 і Dawn, запущених у 1998 та 2007 роках, але, за даними NASA, NEXT-C буде втричі потужнішим.

«Трохи гірко знати, що ми зможемо працювати тільки протягом короткого проміжку часу, перш ніж зіткнемося з астероїдом», — Джеремі Джон, провідний інженер із силових установок DART та інженер Лабораторії просунутої фізики Університету Джонса Хопкінса.

Читайте такжо: Perseverance показав драматичний політ свого напарника Ingenuity над поверхнею Марса. ВІДЕО

NEXT-C не буде головною силою, що штовхає DART його шляхом; цей обов’язок ляже на 12 звичайних двигунів на борту космічного корабля, які відповідатимуть за більшу частину рухів апарату, зокрема на останньому етапі його подорожі.

Але NEXT-C загориться кілька разів під час шляху DART. За словами творців NEXT-C, мета маневрів — випробувати іонний двигун. Його інженери включать систему, щоб показати, що іонний двигун може працювати у суворих умовах космосу.

Adblock
detector