Як приймали Конституцію України: хроніка подій (Відео)

28.06.2020   15:57    243


28 червня 1996 року країна прокинулась з головним законом. Конституцію приймали під загрозою розпуску парламенту цілу ніч.

За неї в цілому проголосувало 315 народних депутатів.

Конституція України ухвалена і введена в дію Верховною Радою України 28 червня 1996 року. Складається з преамбули та 14 розділів. У преамбулі підкреслюється, що ВР України ухвалює цю Конституцію — Основний Закон України від імені українського народу — громадян України всіх національностей.

Это интересно:  Украинский боксер одержал яркую победу нокаутом: как это было (Видео)

У Конституції України передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу ВРУ. Якщо ж зміни скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держави, то Конституція України взагалі не може бути змінена (ст. 157).

Это интересно:  Через підтоплення, фермерські господарства Львівщини зазнали мільйонних збитків. Чи компенсують їх? (Відео)

З прийняттям Конституції України 1996 року втратили чинність Конституція 1978 і Конституційний договір між ВРУ та Президентом України від 8 червня 1995.7days-ua.com


загрузка...
Adblock
detector