Як поповнити нестачу заліза вегетаріанцям? - Новости Ю

Як поповнити нестачу заліза вегетаріанцям?

21.11.2021   07:00    358

Залізодефіцитна анемія, що супроводжується втомою, задишкою, блідістю та прискореним серцебиттям, є одним із найпоширеніших порушень харчування та обміну речовин. Для природного поповнення дефіциту заліза в організмі фахівці радять вживати червоне м’ясо, яке легко засвоюється.


Але як поповнити його нестачу вегетаріанцям? Для тих, хто відмовився від м’яса, є інші джерела заліза


До них відносяться зелені листові овочі, такі як шпинат та капуста, а також бобові – наприклад, горох та сочевиця. Однак вони не такі багаті на залізо, як червоне м’ясо, попередив професор Пол Шарп (Paul Sharpe) з Королівського коледжу Лондона в ефірі програми «Бі-бі-сі» (BBC) Trust Me I’m a Doctor. Велика кількість заліза також міститься і в ферментованому хлібі та зернових, проте воно не завжди добре засвоюється організмом, уточнив експерт.

Професор зазначив, що для отримання більшої кількості заліза з капусти краще не піддавати її термічній обробці. Ефект від смаженої або вареної капусти буде меншим, оскільки при температурній обробці більша частина вітаміну C, що міститься в ній, виварюється. Аналогічна ситуація складається і при термічній обробці інших зелених овочів, що містять залізо та вітамін С. Виняток становить шпинат. У відвареному шпинаті на 55% більше засвоєного заліза, ніж у сирому, заявив Шарп. Він у великій кількості містить оксалати – солі щавлевої кислоти, що зв’язують залізо. «Коли ми варимо шпинат, оксалати йдуть у воду, а залізо, яке міститься в ньому, стає доступним для засвоєння організмом», — пояснив професор.

Він також порадив вибирати хліб, приготований на заквасці, оскільки пшениця містить фітинову кислоту, що уповільнює процес засвоєння заліза. А при приготуванні хліба на заквасці процеси ферментації нейтралізують дію фітинової кислоти, завдяки чому краще засвоюється залізо організмом.

Крім того, Шарп рекомендував замінити ранкову каву на склянку свіжого апельсинового соку. За його словами, якщо разом із сніданком із ферментованих пластівців пити апельсиновий сік, то організм зможе засвоїти більше заліза. Це відбувається через вітамін С, що міститься в соці, який сприяє засвоєнню заліза з їжі.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector