Як попередити розвиток деменції за допомогою коригування харчування - Новости Ю

Як попередити розвиток деменції за допомогою коригування харчування

12.10.2021   16:20    1194

Вчені довели: за допомогою коригування харчування можна ефективно проводити профілактику розвитку багатьох хвороб, в тому числі старечої деменції

Хвороба старших людей

Хвороба Альцгеймера — це різновид старечого недоумства, що виявляється тотальної деменцією з прогресуючим розпадом пам’яті і корковими вогнищевими розладами. Хвороба названа по імені німецького лікаря Алоїса Альцгеймера (Alois Alzheimer), вперше її описав в 1906 році.Рання стадія деменції часто залишається непоміченою, так як розвивається поступово. У хворого, як правило, з’являються забудькуватість, порушення орієнтації в знайомої місцевості і він перестає стежити за часом.

Это интересно:  Названі продукти, які викликають здуття живота

Поступово хвороба прогресує і її симптоми стають більш явними. Людині вже буває важко згадати що з нею відбувалося зовсім недавно (день-два назад), вона забуває імена близьких, не розуміє, де знаходиться, тощо. Багато людей перестають розуміти навіщо потрібно митися, прибирати за собою, вони здатні годинами безцільно ходити вулицями і не розуміти, куди йдуть і звідки вийшли.

На пізній стадії деменції розвивається майже повна залежність і пасивність. Порушення пам’яті стають значними, а фізичні ознаки і симптоми більш очевидними. Симптоми на цій стадії включають втрату орієнтації в часі і просторі, труднощі в розпізнаванні родичів і друзів, зростаючу потребу в допомозі для догляду за собою, труднощі в пересуванні, поведінкові зміни, які можуть посилюватися і включати агресивність.

Як попередити раніше розвиток деменції?

Для профілактики деменції для літніх людей дуже важливо бути в суспільстві, працювати в міру сил, спілкуватися, відвідувати різні гуртки або хор. Для поліпшення пам’яті необхідний повноцінний сон, відпочинок.

Это интересно:  Лікарі назвали найнебезпечніші солодкі продукти

Прогулянки, зарядка і інші легкі форми фізичного навантаження допомагають літнім людям з проблемною пам’яттю, сповільнюючи її подальше погіршення.

Профілактикою хвороби також є вживання продуктів, багатих на вітаміни і мінералами. А значить, у вашому меню неодмінно повинні бути:

— горіхи, насіння, авокадо, помідори, червоний перець і шпинат, в яких багато вітаміну Е.

Это интересно:  Що необхідно знати про судоми

— сочевиця, буряк, броколі, цвітна і листова капуста, петрушка, риба, картопля, яйця, птиця і червоне м’ясо, багаті вітамінами групи B.

— куркума, в якій є унікальний жовтий пігмент куркумін. Він є головним захисником головного мозку від вікових пошкоджень.Adblock
detector