Як клітковина впливає на здоров’я печінки, розповіли фахівці - Новости Ю

Як клітковина впливає на здоров’я печінки, розповіли фахівці

12.10.2021   23:00    825

Причиною розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) найчастіше стає неправильне харчування. Намагаючись визначити, які продукти мають найбільший вплив на здоров’я цього органу, вчені провели дослідження за участю майже 2 тис. осіб.


Згідно з анотацією, опублікованою в Journal of Nutrition, вплив дієти на розвиток НАЖХП рідко оцінювався стосовно етнічних груп. Тепер вчені опитали 1682 людини у віці від 60 до 77 років про їх дієтичні звички.


Это интересно:  Дієтолог назвала три продукти, від яких варто відмовитися заради чистої шкіри

Учасники були афроамериканцями, японцями, білими, корінними гавайцями та латиноамериканцями. Всім добровольцям була проведена МРТ, в ході якої був виміряний відсоток жиру в печінці, і процедура DEXA, щоб визначити відсоток жиру в організмі в цілому.

В результати було виявлено, що відсоток жиру в печінці був в середньому вище у людей, які вживали в їжу найбільше червоного і обробленого м’яса, жирних продуктів і кави. І навпаки, показник був нижчим у учасників, в раціон яких входили продукти, багаті вітамінами С, Е і харчовими волокнами.

Это интересно:  Незвичайні причини головної болі назвала лікарка

На думку вчених, одним з факторів, що впливають на здоров’я печінки може бути вживання клітковини. Відомо, що вона допомагає очистити організм від шлаків.

З іншого боку, в продуктах з високим вмістом харчових волокон – овочі, фрукти, злаки – менше шкідливих жирів і більше поживних речовин, здатних знизити запалення.

Таким чином, незалежно від того, чи забезпечує клітковина низький відсоток жиру в печінці, дослідження вказує на те, що більш збалансована дієта в цілому допомагає підтримувати здоров’я цього органу, уклали вчені.

lhealth.infoAdblock
detector