Як алкоголь та куріння впливають на мозок - Новости Ю

Як алкоголь та куріння впливають на мозок

18.10.2021   01:00    878

Регулярне куріння і вживання алкоголю призводять до прискореного старіння мозку, заявили вчені з університету Південної Каліфорнії.

Фахівці на чолі з професором Артуром Тогою зіставили знімки головного мозку респондентів з Британського Біобанку. За допомогою штучного інтелекту вчені визначили відносний вік мозку людини, схильної до шкідливих звичок, в порівнянні з середньостатистичним віком мозку його ровесників, які не зловживають спиртним і тютюном.З’ясувалося, що щоденне викурювання пачки сигарет протягом року сприяє старінню мозку на 0,03 року, тобто приблизно на 11 днів. Кожен грам алкоголю, який людина вживає щодня, збільшує відносний вік мозку на 0,02 року (приблизно на сім днів).

При цьому фахівці відзначили, що все ж вплив цих шкідливих звичок не надто великий. Крім того, зміни ДНК, що сприяють розвитку хвороби Паркінсона або деменції, були виявлені лише в одній парі генів головного мозку.

«Мозок всіх випробовуваних функціонував нормально. Якби в дослідженні брали участь люди з обмеженими функціями мозку, результат міг би виявитися більш значним », — йдеться в матеріалі Kurier.
Adblock
detector