Хто може паркуватися на місцях для інвалідів: що свідчать документи - Новости Ю

Хто може паркуватися на місцях для інвалідів: що свідчать документи

20.10.2021   04:00    1151

За парковку на місцях для інвалідів без законних підстав в Україні можуть виписати штраф — понад 1000 грн.

Источник: avtodream.org


Про це пише auto.24tv.ua.

Знак «Водій з інвалідністю» (п. 30.3ґ ПДР України) можуть кріпити на своєму автомобілі громадяни з інвалідністю, а також водії, які перевозять таких громадян. При цьому групи інвалідності не конкретизуються ні в Правилах дорожнього руху, ні в Законі «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», ні в документах Кабінету міністрів.


Знак «Водій з інвалідністю» в Україні встановлювати на машину необов’язково. Але розповідати про свої недоліки доведеться усно — поліцейським після зупинки.

Але і без таблички на авто, і без запису в техпаспорті можна обійтися, якщо під час поїздок тримати при собі посвідчення про інвалідність або мати явні ознаки інвалідності.

Згідно з чинним законодавством, на кожній парковці в Україні є спеціальні місця (10% від загальної кількості паркомісць, але не менше одного), позначені знаком або розміткою 1.30. Але незалежно від наявності місць безкоштовно користуватися паркуванням може громадянин з інвалідністю.

Читайте також: Експерт назвав найкращий час для заміни літньої гуми на зимову

Для цього він повинен пред’явити документ, в якому є запис про інвалідність — пенсійне посвідчення, посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, або довідку про надання пільги. У посвідченні тепер не обов’язковий запис про інвалідність саме в зв’язку з ураженням опорно-рухового апарату.


Adblock
detector