Вживаючи помідори, можна убезпечити себе від раку шлунку - Новости Ю

Вживаючи помідори, можна убезпечити себе від раку шлунку

16.09.2021   12:40    360

Вчені довели, що помідори ефективно профілактують рак шлунку.

Томати — це не просто смачні і корисні овочі, які доступні кожній людині. Виявляється, вони здатні придушити зростання пухлин у шлунку, інформує Ukr.Media.


Помідори належать до числа найбільш поширених овочів у нашій країні, для наших громадян вони є основним харчовим джерелом лікопіну. Це антиоксидант, що має безліч переваг для здоров’я, включаючи зниження ризику розвитку хвороб серця і раку. Дослідження показало, що екстракт томатів пригнічує розвиток і розмноження клітин раку шлунку — це відкриває новий шлях до розробки засобів для лікування підступної хвороби. Автори дослідження вивчали екстракти цільних томатів. Результати опубліковані у Journal of Cellular Physiology.


Это интересно:  Цей популярний напій здатний знижувати ризик появи хвороби Паркінсона

Італійські вчені довели, що протипухлинний ефект помідорів, мабуть, не пов’язаний з якимись окремими компонентами на зразок лікопіну. Помідори впливають на здоров’я людини в цілому. Проаналізувавши екстракти на наявність здатності боротися з клітинами раку шлунку, вчені з’ясували, що томати певного сорту, ймовірно, можуть пригнічувати ріст і поширення злоякісних клітин, тобто здатність раку до метастазування.

Это интересно:  Як в осінній період зміцнити імунітет

Лікування зупинило клітинний цикл за рахунок регулювання білків сімейства ретинобластом і певних інгібіторів клітинного циклу. У кінцевому підсумку це викликало загибель ракових клітин у результаті процесу під назвою апоптоз. Надалі вчені повинні визначити потенціал використання певних поживних речовин не лише для профілактики, але й у якості підтримуючої стратегії лікування раку.

aspekty.netAdblock
detector