Втрата слуху може збільшити ризик деменції - Новости Ю

Втрата слуху може збільшити ризик деменції

25.11.2021   06:00    466

В даний час в світі страждають деменцією 50 мільйонів чоловік, і очікується, що до 2050 року це число потроїться. Таке швидке зростання змушує фахівців акцентувати увагу на ранніх ознаках захворювання і його профілактиці.


Згідно з недавнім дослідженням доктора Френка Ліна з Медичного центру Джона Хопкінса, втрата слуху може збільшити ризик деменції. Лін спостерігав за 639 дорослими протягом майже 12 років.


Його команда виявила, що легка втрата слуху подвоює ризик деменції, помірна втрата слуху збільшує ризик в три рази, а важка втрата збільшує шанси на розвиток деменції в п’ять разів.

Хоча дослідники давно знають про позитивну кореляцію між втратою слуху та деменцією, вони тільки зараз починають розуміти причинний зв’язок між цими двома станами.

В одному метааналізі, в якому розглядалися 17 досліджень взаємозв’язку між втратою слуху та деменцією, були запропоновані три можливі причини, через які втрата слуху сприяє підвищеному ризику деменції.

“Втрата слуху збільшує когнітивне навантаження. В результаті ресурси мозку перенаправляються на поліпшення обробки звуків, що забирає ресурси в інших когнітивних процесів”, – пишуть автори метааналізу.

Вчені припускають, що ще двома факторами може бути соціальна ізоляція або медична проблема, на тлі якої виникла втрата слуху.

ukrhealth
Adblock
detector