Виявлено продукти, що знижують пам'ять - Новости Ю

Виявлено продукти, що знижують пам’ять

24.10.2021   14:40    844

Багато вчених сходяться на думці, що знизити ризик когнітивних порушень і деменції можна за допомогою дієти. Наприклад, відомо, що для здоров’я мозку корисні омега-3 жирні кислоти, які у великій кількості містяться в рибі. Тепер дослідники виявили, що вживання певних продуктів може значно погіршити роботу мозку всього за чотири тижні


Результати були опубліковані в журналі Brain Behavior and Immunity. За словами вчених, з раціону слід виключити оброблені продукти. В ході експерименту на щурах було встановлено, що така їжа здатна викликати різке зниження пам’яті всього за місяць.


«Той факт, що ми спостерігаємо такий ефект настільки швидко, трохи насторожує», — додали дослідники. Вони відзначили, що у літніх людей швидке погіршення пам’яті з більшою ймовірністю приведе до нейродегенеративних захворювань, в тому числі хвороби Альцгеймера.

Вчені розповіли, що під час своєї роботи вони давали картопляні чіпси та інші подібні закуски тримісячним і 24-місячним щурам. Контрольна група тварин також отримувала продукти, багаті докозагексаєновою кислотою (ДГК, клас омега-3).

Було встановлено, що маркери запалення у гризунів, які їли тільки перероблені продукти, сильно підвищилися. При цьому у більш старих щурів спостерігалося значне погіршення пам’яті. Зокрема, гризуни забували про час, проведений в незнайомих місцях, що вказує на пошкодження гіпоталамуса. Більш того, вони виявилися менш сприйнятливими до страху, що говорить про аномалії в мигдалині.

«Мигдалеподібне тіло людини відіграє важливу роль у функціонуванні пам’яті і формуванні емоцій, в тому числі тривоги і страху. Якщо ця область мозку не працює належним чином, сигнали небезпеки можуть бути проігноровані «, — розповіли фахівці.

І навпаки, щури, які їли оброблену їжу з додаванням ДГК, були захищені від запальних реакцій і втрати пам’яті. Команда прийшла до висновку, що омега-3 жирні кислоти захищають здоров’я мозку. Однак вчені підкреслили, що результати не слід інтерпретувати як «дозвіл» їсти оброблені продукти, одночасно приймаючи добавки ДГК.
Adblock
detector