Виявлена здатність інтервального голодування боротися із запаленням - Новости Ю

Виявлена здатність інтервального голодування боротися із запаленням

21.11.2021   23:40    269

Згідно з новим дослідженням вчених з Intermountain Healthcare, інтервальне голодування може бути не тільки популярною дієтою, а й корисним для здоров’я підходом. Зокрема, йдеться про здатність дієти боротися із запаленням.


Попередні дослідження показали, що інтервальне голодування, при якому передбачається циклічне перемикання між періодами голодування та їжею, може покращити показники здоров’я, не пов’язані з вагою. Так було виявлено підвищення рівня галектину-3, білка, пов’язаного із запальною реакцією.


«Запалення пов’язане з вищим ризиком хронічних захворювань, включаючи діабет та хвороби серця. Ми натхненні даними про те, що інтервальне голодування спонукає організм боротися із запаленням і знижує ці ризики», — розповідає лікар Бенджамін Хорн, голова дослідження, директор відділення серцево-судинної та генетичної епідеміології в Intermountain Healthcare.

У дослідженні було обстежено 67 пацієнтів віком від 21 до 70 років, які мали хоча б одну ознаку метаболічного синдрому або діабет 2 типу. Учасники не приймали антидіабетичні препарати або статини та мали підвищений рівень холестерину.

З 67 обстежених пацієнтів 36 дотримувалися інтервального голодування: двічі на тиждень вони не їли протягом 24 годин, лише вживали воду. Така схема харчування застосовувалася чотири тижні. Потім голодування було скорочено до дня на тиждень. Ця схема застосовувалася 22 тижні. Учасники, що залишилися, дотримувалися звичного харчування.

Через 26 тижнів дослідники виміряли галектин-3 і виявили, що він був вищим у групі інтервального голодування. При цьому показники інсулінорезистеності та метаболічного синдрому у цієї групи знизилися.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector