Відмова від м'яса може призвести до серйозних змін здоров'я - Новости Ю

Відмова від м’яса може призвести до серйозних змін здоров’я

05.12.2021   15:00    740

М’ясо для багатьох є невід’ємною частиною раціону. Але чи знаєте ви, що, відмовившись від цього продукту в будь-яких його проявах, ви можете вплинути на помітні зміни організму як на кращий, так і на гірший бік? Докладніше про це розповімо нижче.

Наскільки це корисно

Взагалі, ідея вегетаріанства зараз лише набирає обертів. Багато хто переходить на таку дієту, роблячи її своїм способом життя. Для одних відмова від м’яса – це вимушений захід для покращення здоров’я. Для інших – віяння моди. Так чи інакше, повне вилучення м’ясних продуктів тягне за собою низку наслідків. Вчені так і не з’ясували, чи корисно відмовлятися від м’яса зовсім чи ні.


Тяжкість у шлунку

Ні для кого не секрет, що м’ясні продукти перетравлюються набагато довше і складніше, порівняно, наприклад, із рослинною їжею. І тому якщо ви відмовитеся від м’яса, то незабаром помітите, що той тягар у шлунку, який часто з’являвся після обіду, зовсім зник і більше не турбує. Крім цього, продукти тваринного походження, на відміну рослинних, сприяють отруєнню організму продуктами розпаду у процесі травлення. Це теж не дуже сприятливо впливає на здоров’я.


Мінус хвороби

Багато вегетаріанців, дотримуючись своєї дієти, стали помічати, що проблеми із серцево-судинною системою стали відступати. Крім того, багатьох цукровий діабет та гіпертонія стали менше турбувати. З плюсів відмовитися від цукру можна назвати зниження ризиків ожиріння, і навіть ішемічну хворобу серця. До речі, пам’ятайте, якщо ви заміните тваринну їжу рослинними продуктами, то можете знизити розвиток атеросклерозу.

Дефіцит заліза

Тим не менш, незважаючи на всі плюси переходу на вегетаріанську систему харчування, варто враховувати всі мінуси. Наприклад, людям, які страждають на анемію, краще проконсультуватися з лікарем, перш ніж вносити поправки в меню. А все тому, що при повному виключенні м’яса з раціону ви ризикуєте отримати дефіцит заліза, що сприятиме зниженню гемоглобіну. А це, у свою чергу, веде до багатьох порушень організму та поганого самопочуття.

Дефіцит Омега-3

За дефіцитом заліза слідує і нестача омега-3 жирних кислот, які також у достатній кількості перебувають у м’ясі. Але при правильному, збалансованому харчуванні можна уникнути всього цього. Багато рослинних продуктів цілком можуть замінити м’ясні. Для цього необхідно грамотно підійти до питання самостійно або звернутися до фахівця для того, щоб він вам вибудував раціон, виходячи з особливостей вашого організму і переваг.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector