Вчені назвали дату, коли в Україні може початись нова хвиля епідемії Covid-19

23.06.2021   19:26    373


7days-ua.com

Нова хвиля епідемії коронавірусу може прийти в Україну з Росії вже у серпні. Спричинити новий спалах Covid-19 в нашій країні може “індійський” штам коронавірусу “Дельта”, який зараз спричинив нову хвилю епідемії у Москві і Санкт-Петербурзі.Про це повідомила повідомила Національна академія наук України.

“З огляду на великі обсяги міграції з РФ, можна очікувати, що нова хвиля поширення Covid-19 може початися зі Сходу України. Час її настання істотно залежить від частки штаму “Дельта” в Україні, яка наразі невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше осені”, – попередили українські вчені.

Довідково: За даними вчених, штам «Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа» (вперше знайдений у Великій Британії), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації.

«Занепокоєння викликає швидке поширення штаму «Дельта» в європейських країнах. У країнах, де цей штам уже став домінантним (Велика Британія, Російська Федерація, Португалія), спостерігається швидке погіршення епідемічної динаміки. У решті країн Європи штам «Дельта» швидко витісняє інші. Очікується, що до кінця літа він домінуватиме на всій території Європи. Країни, в яких «Дельта» вже домінує, відрізняються тим, що останній пік вони пройшли приблизно в січні 2021 року і не мали весняного піку подібно до країн Східної Європи – таких, як Україна, Польща, Румунія, Угорщина… Через низький рівень вакцинації населення в Україні та велику міграцію з РФ штам «Дельта» може розповсюдитися в Україні швидше, ніж у західних сусідів, та мати тяжчі наслідки», — наголосили в НАН України 22 червня.

Читайте також: Найбільше нових випадків коронавірусу у світі вже тиждень фіксують в одних і тих же країнах (Таблиця)

В Академії наук дали поради, як Україні убезпечити себе від нового спалаху коронавірусу і підготуватись до можливої нової хвилі Covid-19.

Это интересно:  На Закарпатье подозревают еще шесть случаев штамма Delta

«На нашу думку, варто розглянути доцільність встановлення додаткового контролю та обмежень щодо міграції між Україною та країнами, в яких стрімко збільшується частка варіанту «Дельта», задля відтермінування поширення цього штаму в Україні… Варто також врахувати, що, з огляду на характеристики штаму «Дельта», нова хвиля може виявитися вищою від попередніх, особливо у вираженні навантаження на лікарні. Зважаючи на ситуацію з поширенням штаму «Дельта» у світі, важливим видається проведення досліджень на наявність антитіл у населення та секвенування розповсюджених в Україні штамів», — повідомили у НАН.

Читайте також: В Оксфорді з’ясували ефективність вакцини AstraZeneca проти “індійських” штамів Covid-19

Зазначимо, що індійський штам Covid-19 «Дельта» лабораторно виявили вже в 90 країнах світу і ВООЗ відзначає стрімке поширення цього штаму світом.

Это интересно:  В Германии невакцинированным от COVID-19 могут грозить новые ограничения
Adblock
detector