что можно делать и что нельзя

Важкість у голові: чи є причини для занепокоєння

05.09.2021   22:20    905

Хто з нас не страждає головними болями? Але іноді до них ще додається тяжкість у голові, запаморочення. Фахівці налічують близько 80-ти причин цього явища. Причому в багатьох випадків такий стан викликано відразу декількома причинами.


Що таке запаморочення?


Дуже часто хворі в це поняття вкладають зовсім інший сенс, який не має ніякого відношення до запаморочення. Наприклад, почуття нудоти і потемніння в очах — це симптомів не запаморочення, а предобморочного стану. Похитування при ході і нестійкість служать проявами хвороб нервової системи, але, знову-таки, далекі від класичного запаморочення. Якщо ви відчуваєте важкість у голові, яка до того ж може супроводжуватися нудотою і блювотою, цілком можливо в даному випадку мова йде саме про запаморочення. Воно може бути пріступообразним і постійним.

Это интересно:  Дієтолог розповіла, які продукти допоможуть зміцнити імунітет восени

Причини, що викликають неприємне відчуття в голові

  1. Дуже часто запаморочення можуть бути викликані поразкою лабіринту. Таким далеким від медицини словом називають запалення внутрішнього вуха. Одним із проявів цього процесу є хвороба Меньєра. Запаморочення в такому випадку супроводжується не тільки нудотою, але і сильними болями в вухах. Якщо захворювання не лікувати, може відбутися розрив мембрани. При своєчасному зверненні до лікаря запальний процес можна зупинити.
  2. Досить неясною природою володіє вестибулярний нейронів, який теж може викликати важкість у голові. Втрата рівноваги супроводжується невмотивованим почуттям страху. Фахівці прийшли до висновку, що виникає він зазвичай після інфекцій дихальних шляхів, хоча жодних наукових доказів його інфекційної природи не існує.
  3. Звичайним супутником посттравматичного періоду лікарі називають запаморочення. Удари, переломи скроневої кістки — все це сприятиме обертанню предметів перед вашими очима.
  4. Неприємні відчуття можуть виникати і при баротравми, поява яких пов’язана з пірнанням, натужний кашлем.
  5. При пухлинах, які медики називають холестеатомой, запаморочення пов’язано з руйнуванням стінок барабанної перетинки.
  6. Отруєння наркотичними або медикаментозними препаратами викликає ураження вестибулярного нерва, що, в свою чергу, призводить до неприємних відчуттів, таким, як важкість у голові.
  7. Інсульт — ще один привід для виникнення запаморочення, адже при ньому уражається стовбур головного мозку.
  8. Епілепсія і мігрень — часті супутниці неприємних відчуттів в голові.
  9. Захворювання рухового апарату (спондильоз, хондроз) також можуть стати причиною запаморочення.
  10. Часто відзначаються неприємні відчуття в голові у маленьких дітей. Але вони, як правило, самі проходять по досягненні 4-5 років.
Это интересно:  Что снижает вред красного мяса, выяснили ученые

Діагностика запаморочень

Для того щоб визначитися з діагнозом, хворого направляють на різні дослідження: аналізи, рентген, аудіометрію, МРТ та інші.

Лікування

Якщо ви відчули тяжкість у голові, відвідування лікаря просто необхідно. Саме він може призначити відповідне лікування. Найчастіше для купірування симптомів використовуються антигістамінні препарати, транквілізатори. Але конкретні призначення вам зробить ваш доктор, займатися самолікуванням в таких випадках не можна.

Stylezhinki

Adblock
detector