В Україні знайдено унікальний прототип ЗАЗ "Перспектива" кінця 1970-х років - Новости Ю

В Україні знайдено унікальний прототип ЗАЗ «Перспектива» кінця 1970-х років

22.11.2021   07:00    1230

В Україні виявлено унікальний прототип ЗАЗ «Перспектива», збудований при розробці «Таврії».

Источник: avtodream.org


Машина вирушить на реставрацію, а потім до музею.

Виявлений прототип «Перспектива» несе заводський індекс ЗАЗ-1102 — машина була побудована, коли в Запоріжжі почали проектувати свою першу передньопривідну модель, яка згодом отримала ім’я «Таврія».


Проект «Перспектива» стартував у 1973 році, а знайдена машина побудована, орієнтовно, у 1975 чи 1976 році. Всього було зібрано три дослідні автомобілі з відмінностями у дизайні та техніці, але зберігся лише один – з кузовом дводверний седан.

При довжині 3700 мм машина важить 700 кг — на 100 кг менше від відомих «Жигулів». А під капотом знаходиться малолітражний двигун із водяним охолодженням – тоді, нагадаємо, серійні автомобілі ЗАЗ оснащувалися моторами з повітряним охолодженням.

Роботи над проектом «Перспектива» довелося згорнути через брак фінансування, але пізніше напрацювання було використано під час проектування «Таврії». Доля двох із трьох машин невідома — швидше за все, вони свого часу піши на металобрухт.

А цей автомобіль зберіг заводський випробувач Іван Кошкін, який раніше брав участь у створенні первістка Запорізького автозаводу — ЗАЗ-965 на прізвисько «Горбатий».

Стан машини загалом задовільний, проте попереду чималий фронт реставраційних робіт.

Читайте також: Skoda офіційно представила свій найбюджетніший седан

Після їхнього завершення машина займе місце у музеї «Машини часу» у Дніпрі.


Adblock
detector