В Україні презентували Toyota Mirai, яка зможе працювати на зеленому водні вітчизняного виробництва - Новости Ю

В Україні презентували Toyota Mirai, яка зможе працювати на зеленому водні вітчизняного виробництва

17.09.2021   13:12    669

Транспорт на водневих паливних елементах поступово приходить і до нас.

Источник: avtodream.org

Так, 16 вересня в Києві, біля офісу Енергетичної асоціації “Українська Воднева Рада” (Ukrainian Hydrogen Council) відбулася презентація екологічно чистого легкового автомобіля – Toyota Mirai.


Поки що в Україну завезли дві машини — вони уживані, з пробігом по території США близько 30 тис.км. Кожна обійшлася в 16 тис. доларів, хоча нова коштує від 45 тис. доларів.


Фактично цей той самий електромобіль, мотор якого працює від електрики, що виробляється установкою Fuel Cell. На 100 км така машина витрачає близько 700 грамів водню, а бак вміщує до 5 кг. Тобто запас ходу становить 700 км.

Ще одна перевага перед акумуляторними електромобілями — це швидкість заправки, яка займає лише близько 3 хвилин. Ось тільки в Україні поки що таких заправок немає, а найближча розміщена аж у Польщі. Однак в Україні обіцяють відкрити першу таку АЗС вже в 2022 році.

Это интересно:  Украинцы массово скупают российские авто: чем они привлекают

Ба більше, як зазначив президент енергетичної асоціації Українська Воднева Рада Олександр Рєпкін, вже є напрацювання щодо створення у нас цілої мережі водневих заправних станцій, які будуть комбінованими, з можливістю підживлення і звичайних електромобілів. Їх планується побудувати щонайменше 30, насамперед біля міст-мільйонників і на трасах, щоб власник водневого автомобіля міг спокійно доїхати до кордону з ЄС.

“Минулий рік став історичним для Європейського Союзу і України, зокрема тому, що було ухвалено Європейську водневу стратегію, де нашу країну згадали щонайменше двічі. Україна розглядається як постачальник новітнього енергетичного ресурсу для задоволення потреб країн ЄС”, — розповідає Олександр Рєпкін.

Это интересно:  Тюнеры построили 356-сильный Volkswagen Caddy

“Це свідчить про те, що ми, маючи великий потенціал щодо поновлюваних джерел з можливістю об’єднання його з виробництвом водню, можемо виробляти зелений водень. І таким чином виконувати вимоги країн ЄС щодо зменшення викидів парникових газів і щодо декорбанізації всіх сфер економіки ЄС”.

Читайте також: PEUGEOT передав 139 автомобілів провідній фармацевтичній компанії

Для України, я вважаю, це прекрасна можливість стати енергетично незалежною країною, тому, що все, що ми зможемо виробляти, ми зможемо і споживати. Для цього сьогодні за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля створена робоча група. І я впевнений, що вже до кінця цього року ми зможемо мати власну водневу стратегію, яка буде невід’ємною частиною Єропейської водневої стратегії”.

Adblock
detector