В Україні конфіскували горілку з чорнобильських яблук, яка йшла на експорт до Великобританії: всі подробиці (фото)

07.05.2021   15:01    281


Компанія Chernobyl Spirit повідомила, що 19 березня були конфісковані і доставлені в столичну прокуратуру 1500 пляшок алкогольного напою «Атомік», виробленого з яблук, вирощених в Чорнобильській зоні і призначених для експорту до Великобританії.

Источник: nnovosti.info

Як пише BBC News, партію забрали з вантажівки на лікеро-горілчаному заводі в Карпатах.

Зараз виробники очікують результатів розслідування українських спецслужб, але кажуть, що не розуміють, чому вантаж, призначений для Великобританії, був вилучений.

«Схоже, вони звинувачують нас у використанні підроблених українських акцизних марок», — пояснив професор Джим Сміт, вчений, який багато років вивчав зону відчуження, перш ніж разом з українськими колегами заснувати компанію Chernobyl Spirit.Професор також розповів, що пляшки призначені для ринку Великобританії і чітко позначені діючими акцизними марками країни.

Это интересно:  Двух таможенников Галицкой таможни поймали на взятке (видео)

Соціальною компанією, яка виробляє Atomik, керують вчені, що працюють в Чорнобильській зоні відчуження на площі 4000 квадратних кілометрів — районі, покинутому після ядерної катастрофи. Дослідження вчених включають вирощування експериментальних культур, щоб з’ясувати, чи можна використовувати зерно та інші продукти харчування, вирощені в цій зоні, для виробництва продуктів, безпечних для споживання.

За словами виробників, спирт — це перший споживчий товар Чорнобиля після ядерної катастрофи 1986 року.

«Коли ми скуштували перший горілчаний мартіні «Атомік» у 2019 році», — пояснює професор Сміт, — «він виявився не більш радіоактивним, ніж будь-яка інша горілка».

Компанія планує пустити частину прибутку на допомогу українцям, які постраждали від економічного впливу ядерної катастрофи.

Это интересно:  У Харкові чоловік зґвалтував у хостелі свою 17-річну сусідку

Доктор Геннадій Лаптєв, один з співвласників компанії та «ліквідатор» аварії на ЧАЕС, який працював там в перші тижні після трагедії, сказав:

«Сподіваємося, що цю проблему вдасться вирішити, щоб ми могли продовжити нашу роботу».

BBC News звернулася за роз’ясненням до прокуратури Києва, але на момент написання статті відповіді не отримала.
Adblock
detector