Уряд розробить річний газовий продукт, який захистить населення від різких коливань цін на ринку, — Шмигаль (Відео)

17.01.2021   09:00    5807days-ua.com

фото зі сторінки Фейсбук Дениса Шмигаля

Про це прем’єр-міністр України денис Шмигаль розповів сьогодні в ефірі програми «Сніданок з 1+1», йдеться на його сторінці Фейсбук.

Як це діятиме? За словами урядовця, має бути механізм, коли всі постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів та запропонують українцям фіксовану ціну. Це дасть змогу людям обирати для себе вигідний варіант на ринку: або річну ціну або помісячну. Такий принцип діє в багатьох країнах Європи.

У вересні-жовтні минулого року десятки тисяч українців вже підписали річні контракти на постачання газу за ціною 4,70 грн за кубічний метр.

Это интересно:  Патрульные Киева спасли людей из горящего гаража (ВИДЕО)

“Підкреслю, що з 1 серпня 2020 року ціну на газ регулює ринок. Проте і досі можливе зловживання, коли окремі компанії користуються монопольним становищем в областях, завищують ціни та маніпулюють із цінами в платіжках. Щоб такого уникнути, Уряд вирішив тимчасово обмежити граничну ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубічний метр. Це означає, що ціна на ринку не зможе перевищувати цю межу”, – написав Денис Шмигаль.

Это интересно:  Винна жінка: у надкривавій автотрощі під Києвом підозрюють не водія-гонщика

Такий принцип діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону. У разі, якщо ціна піде вниз, уряд зніме це обмеження.

Також було доручено Антимонопольному комітету та профільним міністерствам перевірити факти можливого зловживання на ринку газу та вжити відповідних заходів.

Що стосується тарифу на розподіл. Він встановлюється місцевими компаніями постачальними й затверджується НКРЕКП. І дійсно є велика відмінність ціни між населеними пунктами.

Это интересно:  З Сибіру до Києва повернувся український політв'язень, який відбув повний термін ув'язнення

Тому спільно з профільним комітетом Верховної Ради урядовці напрацювали механізм, який зробить тариф на розподіл справедливим для всіх людей. І в Парламенті цю ініціативу готові підтримати.

Також є питання щодо комунальних тарифів на тепло й воду. Їх регулювання перебуває в компетенції місцевих органів влади. Тож Шмигаль закликав звертатися до голів ваших населених пунктів та вести з ними діалог.загрузка...

Adblock
detector