Україну готують до переходу на нове пальне. Анонсовано перші заправки - Новости Ю

Україну готують до переходу на нове пальне. Анонсовано перші заправки

20.09.2021   16:14    502

Источник: glavcom.ua

В Україні з’являться водневі заправки
Фото: Shell

Вже наступного року в Україні може з’явитися перша заправка, яка продаватиме водень. Його використовують для електромобілів, що працюють на паливних елементах


В Україні з’явиться нове пальне для автомобілів – водень. Його використовують електромобілі на, так званих, паливних елементах. Водень потрібен для виробництва електрики, яка живить електричний двигун.


Розвитком водневою інфраструктури у нашій країні займатиметься асоціація «Українська воднева рада» (УВР).

«Ми очікуємо, що перша воднева заправка з’явиться у країні наступного року», — підкреслив президент асоціації Олександр Рєпкін.

Это интересно:  Старійшина акторської династії Сумських відзначила 88-річчя (відео)

За його словами, до ради звертаються підприємці, які спеціалізуються на створенні водневої інфраструктури та будують заправні станції по всьому світу. Вони вже готові створювати заправки для водневих авто і в Україні.

Також на початку вересня УВР сертифікувала водневий автомобіль Toyota Mirai. Представники асоціації стверджують, що це перший водневий електромобіль на українських номерах. Хоча ще в квітні огляд Mirai з’явився на автомобільному каналі «2 Кінські сили». Однак той автомобіль не мав номерних знаків.«Сертифікувавши перші водневі автівки в Україні, ми фактично вирішили chicken-and-egg problem. Що було раніше — курка чи яйце? У нашому випадку цей логістичний парадокс звучить так: чому не будують водневі заправки? Тому що немає машин на водні. А чому немає машин? Тому що немає водневих заправок. Команда Української водневої ради розв’язала цю майже філософську проблему», – зазначив Рєпкін.

Toyota Miarai – найбільш продаваний водневий електромобіль у світі. В травні 2021 року японський седан встановив новий рекорд пробігу на водні – на одній заправці електромобіль подолав понад тисячу кілометрів.

Это интересно:  Самая мощная Tesla Model S провела гонку с экстремальной версией суперкара Lamborghini Aventador. ВИДЕО

Для рекордного заїзду Mirai заправили, так званим, «зеленим» воднем. Енергію для його генерації отримують з поновлюваних джерел, що означає повну відсутність шкідливих викидів.

До складу силової установки Toyota Mirai входить електромотор, що живиться від паливних елементів. Саме вони за допомогою водню і генерують електрику. Віддача електродвигуна становить 182 кінські сили.

Это интересно:  Антона Полякова поховали в Чернігові. ВІДЕО

Запас ходу Mirai – 850 кілометрів. Це більше ніж у будь-якого сучасного батарейного електромобіля. Який електрокар на батарейках вважається найбільш «далекобійним» – дивіться за цим посиланням.

В Україні Toyota Mirai офіційно не продається.


Adblock
detector