Українські вчені показали випробування іонно-плазмового двигуна (відео)

30.01.2021   23:28    2676


Випробування іонно-плазмового двигуна відбувалось у Харкові

Источник: glavcom.ua

Фото: В’ячеслав Мадієвський, Укрінформ

Над розробкою двигуна вітчизняні науковці працювали більше 40 років

З’явилось відео випробувань іонно-плазмового двигуна вченими Харківського авіаційного інституту. Про тестування агрегату розповів Мілітарний.

Розробка такого двигуна – це спільний проєкт Національного аерокосмічного університету імені Жуковського «Харківський авіаційний інститут» і акціонерного товариства ФЕД.

На створення та початок випробувань першого українського іонно-плазмового двигуна для космосу харківська компанія FED витратила вже $6 млн, і ще $5 млн потрібно, щоб провести повний цикл випробувань.

Это интересно:  На Донбассе найден крупный тайник с оружием (видео)

У сюжеті «Фактів» про розробку іонно-плазмового двигуна йдеться, що в українських напрацюваннях вже зацікавився Китай та веде переговори Туреччина.Над розробкою вітчизняні науковці працювали більше 40 років, і лише останні 2 роки на її втілення та випробування з’явилися кошти.Роботи над інноваційною розробкою українських вчених мають бути завершені у 2022 році.Іонно-плазмові двигуни використовують радіохвилі високої частоти і магнітні поля, для отримання плазми, її прискорення та фокусування.

Это интересно:  Єдиний "паспорт вакцинації" у Європі можуть створити до літа (Відео)

Розігнана таким чином плазма і забезпечує основну тягу двигуна, на відміну від викиду продуктів згоряння хімічного палива, як у традиційних реактивних двигунах.


Іонний двигун

Подібний принцип використовується в звичайних іонних двигунах, які давно встановлюються на космічних апаратах, але на іонно-плазмовому двигуні можна отримати значно більшу тягу, ніж це забезпечують прості іонні двигуни, що дозволить здійснювати переміщення більш масивних космічних апаратів для польоту на далекі відстані.

Это интересно:  Крупнейшая в мире коллекция виски ушла с молотка за $9,4 млн (ВИДЕО)

Використання традиційних ракетних двигунів для цього польоту вимагало б величезної кількості палива.

Іонно-плазмовий двигун вдесятеро менший ніж звичайний рідинний ракетний двигун й при цьому спроможний працювати у відкритому космосі десятиліттями.
загрузка...

Adblock
detector