У музеї Полтавщини відкрилась ювілейна онлайн-виставка робіт відомого гончара із Тернопільщини (Відео)

29.06.2020   20:45    546


фото: Суспільне Полтавщина

Гончар із Тернопільщини Тарас Левків представив виставку своїх глиняних виробів у музеї-заповіднику українського гончарства в місті Опішні, що на Полтавщині.

Митець уже півстоліття займається виставковою діяльністю.

25 червня пан Тарас відсвяткував 80-річний ювілей.

Гончарну справу Тарас Левків опановував самостійно. Також – у львівському училищі прикладного мистецтва. Тоді йому було 19 років, інформує Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному.

1970 року вперше показав керамічні роботи на виставці у Львові. Тоді майстер був вже студентом Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва. Після цього гончар долучався до міжнародних конкурсів, виставок та бієнале. На його рахунку – майже сотня експозицій, зокрема, у Японії, Польщі, Росії, Естонії.

Это интересно:  Музикант із Полтави створив у власній квартирі міні-музей гітар (Відео)

На Полтавщині роботи 80-річного Тараса Левківа представлені у музеї-заповіднику українського гончарства, що в Опішні. Там – дві монументальні композиції – “Біломорканал” та “Хресна сила”. А ще – 2 глиняних панно. Нині заклад презентує онлайн-виставку його керамічних творів.

Тарас Левків нині очолює відділу художньої кераміки Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Труша. Має звання заслуженого діяча мистецтв України, також є членом Національної спілки художників України.

Это интересно:  Кличко вказав на особливість коронавірусу у Києві (Відео, Мапа)

Дивіться відео із стрінки фейсбук Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному:


7days-ua.com


загрузка...
Adblock
detector