Финансовый гороскоп на неделю с 27 сентября по 3 октября 2021

У Командуванні Сил підтримки ЗСУ розповіли про особливості роботи сучасних українських військ РЕБ. ФОТО

11.09.2021   15:44    952

За сучасних умов не можливо уявити проведення будь-якої наземної, повітряної та морської операції без застосування засобів радіоелектронної боротьби. РЕБ стала обов’язковим компонентом системи ведення бойових дій. Нині, акцент РЕБ активно зміщується: в інформаційно-інтелектуальну сферу; сферу підготовки та прийняття рішень; планування операції (бою) та керівництва ними; перехід від виконання окремих оперативних (бойових) завдань військами до всебічного багатофункціонального ведення РЕБ в інтересах угрупування військ чи Збройних Сил у цілому. Про це йдеться у повідомленні служби зв’язків з громадськістю Командування Сил підтримки Збройних Сил України.


Сучасні підходи щодо подальшого розвитку засобів та систем РЕБ чітко визначають наявність тенденцій випереджальної розробки цих засобів та систем з урахуванням прогнозів розвитку засобів та систем радіоелектронного захисту, а не лише реагування на зміну радіоелектронної обстановки, як це було в минулому. Тому актуальність дослідження питань пов’язаних з зниженням ефективності функціонування сучасних систем та засобів РЕБ є важливим та своєчасним питанням сьогодення.


– Наша зброя – не кулі і не снаряди. Її не можна побачити, зафіксувати влучання. Ураження ворога невидиме для звичайних засобів чи людського ока. Ми оцінюємо свою роботу лише за наслідками. Тому наші спеціалісти мають знати тактику дій будь-якого роду військ ворога. Якщо вжиті певні заходи, наприклад, проти російського БпЛА чи певного виду зв’язку, а противник діє так само, як повинен при штатних умовах, – значить, ми не досягли цілі і потрібно продовжувати працювати, вносячи певні корективи, – ділиться начальник радіоелектронної боротьби – начальник управління РЕБ Командування Сил підтримки ЗС України полковник Іван Павленко. Якщо ворожий командир чи боєць не отримав певного наказу, якась одиниця техніки збилася з маршруту, діє не так, як зазвичай, не може виконати свого завдання, – значить, наша робота успішна.

Это интересно:  Предметы и гаджеты для релакса, которые помогут расслабиться после трудного дня (ФОТО)

Протягом останніх років для війська закупили чималу кількість станцій радіоелектронної боротьби. Зокрема, комплекс протидії технічним засобам розвідки «Буковель-АД», розроблений компанією Proximus. Ця мобільна станція добре зарекомендувала себе як під час бойових дій на Донбасі, так і охорони об’єктів у тилу.

Гарним прикладом ефективності наших підрозділів в районі ООС є протидія ворожим БпЛА. Наприклад, комплекси «Анклав», «Буковель» дуже добре себе проявили.

«Буковель-АД»: тільки схвальні відгуки з району ООС

Это интересно:  Тральщик «Геническ» после докового ремонта покинул Николаевский судостроительный завод (ФОТО)

Головний елемент комплексу – наземна станція, яка складена з модулів виявлення, управління й генерації сигналів перешкод. Станцію можна змонтувати на різноманітних шасі та у варіанті на тринозі. Призначення – виявлення БПЛА противника і блокування сигналів передачі даних, управління, навігації за допомогою систем позиціювання GPS/ГЛОНАСС у радіусі до 15 км.

Окрім використання в районі проведення операції Об’єднаних сил, застосовується і для прикриття важливих об’єктів у тилу (військові арсенали і склади).

Комплекс «Анклав»

Ще до початку збройної агресії проти України було розроблено комплекс «Анклав». Він був призначений для створення завад для приймачів, що працюють на частотах навігаційних систем ГЛОНАСС та GPS. Однак з часом комплекс був оновлений та удосконалений із врахуванням застосування в зоні проведення бойових дій на сході України і на сьогодні «Анклав» вже здатний створювати завади також і для каналів управління та телеметрії, які використовуються у БпЛА та у високоточному озброєнні. Радіус дії «Анклава» становить до 40 км при застосуванні направлених антен та до 20 км – при використанні ненаправлених антен. Комплекс «Анклав» забезпечує придушення сигналів в загальному діапазоні частот від 400 до 2500 МГц. Під час функціонування комплексу, оператор БпЛА втрачає можливість керувати ним і передавати сигнали управління. «Анклав» ефективний під час застосування для прикриття стаціонарних військових об’єктів. Нині він інтенсивно використовується за призначенням в зоні проведення ООС (Операції об’єднаних сил) на сході України.

Комплекс протидії безпілотним літальним апаратам (мультироторного типу) EDM4S-UA

Это интересно:  В Испании дайверы обнаружили клад золотых монет на дне моря. Фото

Комплекс призначений для зриву виконання завдань безпілотними літальними апаратами (БПЛА) мультироторного типу шляхом подавлення радіоперешкодами приймачів сигналів супутникових радіонавігаційних систем GPS / GLONASS, радіоліній управління БПЛА, каналів телеметрії та каналів передачі даних цільового навантаження.

– На сьогодні можна констатувати, – каже полковник Іван Павленко, що за останні кілька років в Україні відбулися суттєві зміни в сфері розробки та виробництва комплексів радіоелектронної протидії задієнню БпЛА. Створено низку різноманітних засобів, які дозволяють значно обмежити можливості використання російських безпілотників в повітряному просторі на сході України, що кардинальним чином впливатиме на хід подальших бойових дій.

  

   

sprotyv.info


Adblock
detector